Zakończyliśmy kolejny weekend pełen imprez oraz sportowych wydarzeń. Wspólnie z mieszkańcami celebrowaliśmy Elbląski Dzień Bez Samochodu, pobiegaliśmy w szczytnym celu po Bażantarni, spędziliśmy mile czas na rowerach oraz kajakach, a także korzystaliśmy z atrakcyjnego toru przeszkód w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka.

Przejazd rowerowy i festyn na Kalbarze

W minioną sobotę ulicami miasta pomknęli cykliści, którzy wzięli udział w Elbląskim Dniu Bez Samochodu. Tego samego dnia obchodziliśmy także Narodowy Dzień Sportu, dlatego postanowiliśmy połączyć te dwie inicjatywy i uczcić ten szczególny dzień festynem na Torze Kalbar, podczas którego nie zabrakło wielu darmowych atrakcji. Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia.

Charytatywne Mistrzostwa Elbląga

Na zwieńczenie tygodnia, w lokalnej Bażantarni, odbyła się II edycja Mistrzostw Elbląga w Biegach Przełajowych, które zgromadziły na miejscu ponad 300 uczestników, a także wielu obserwatorów. W parku leśnym obejrzeliśmy emocjonujące biegi, w których udział wzięli nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież. Całej imprezie przyświecała dobroczynna idea – pomoc w zebraniu funduszy na specjalistyczną rehabilitację dla Piotrusia Luttera z Elbląga, zmagającego się z szeregiem wad i chorób. Zobacz galerię zdjęć.

Wycieczka rowerowo-kajakowa

Również w niedzielę, wspólnie z mieszkańcami, wybraliśmy się w inną, równie atrakcyjną, rowerową podróż. Razem z 40-osobową grupą dotarliśmy do miejscowości Węgle-Żukowo, gdzie zamieniliśmy dwa koła na kajak i grupami wypłynęliśmy na Jezioro Druzno, w kierunku punktu zerowego rzeki Elbląg. Na miejscu, korzystając z gościny siedziby bazy wędkarskiej, umililiśmy sobie czas grillując kiełbaski, a następnie bezpiecznie powróciliśmy do domów. Łącznie pokonaliśmy ponad 40 kilometrów trasy. Współorganizatorem wydarzenia było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddziału Ziemi Elbląskiej. Galeria zdjęć dostępna tutaj.

Aqua Senior

Jedna z lepszych form aktywności proponowanych seniorom. Z naszych zajęć na basenie mogą korzystać osoby, które wcześniej nie uprawiały sportu, mają problem z układem ruchu, np. cierpią na osteoporozę czy artretyzm. Ćwiczenia odbywają się w każde soboty o godzinie 11:00 oraz 12:00 w Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej 68. Bilety można nabywać tuż przed zajęciami w kasie. Istnieje możliwość korzystania z kart: Multisport, Fit Profit, Medicover, PZU Sport.

Dmuchany tor przeszkód na Dolince

Przez cały weekend użytkownicy basenu mogli spróbować pokonać dwa dmuchane tory przeszkód. Pojawiły się one ponownie i urozmaiciły zabawę, gwarantując świetną rozrywkę. Skorzystać z nich mogli wszyscy, bez względu na wiek. Większy z torów był zamocowany w basenie sportowym, a mniejszy, dla młodszych dzieci, znajdował się w części rekreacyjnej, w basenie do nauki pływania. Jak zawsze tory te cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Tekst i fot. MOSiR