Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest jednostką samorządową Gminy Miasto Elbląg i jednym z największych tego typu ośrodków w województwie warmińsko-mazurskim. Ośrodek zarządza większością obiektów sportowych w mieście, m.in. Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, Hala Sportowo-Widowiskowa, Kryte Lodowisko im. Heleny Pilejczyk, Tor Wrotkarsko-Łyżwiarski Kalbar, Stadion Miejski.

Celem MOSiR-u w Elblągu jest promocja zdrowego trybu życia poprzez sport i rekreację oraz zwiększenie aktywności fizycznej wśród elblążan poprzez organizację wielu imprez sportowych, rozgrywek lig amatorskich czy zajęć rekreacyjnych. Wśród propozycji warto wyróżnić biegi uliczne (Bieg Piekarczyka i Bieg Niepodległości), organizację ferii zimowych i wakacji, program Aktywuj się z MOSiR-em czy sportowe imprezy charytatywne.

Elbląski MOSiR angażuje się również w wydarzenia pozasportowe i okołosportowe, związane m.in. z kulturą i rozrywką czy ze zdrowiem, poprzez współpracę ze szkołami, stowarzyszeniami, klubami sportowymi i służbami mundurowymi. Efekty pracy są widoczne, rozpoznawalne i doceniane, co przekłada się na tysiące uczestników korzystających z szerokiej oferty Ośrodka.