Smocze łodzie to sport drużynowy, który wywodzi się z dalekiego wschodu. W Elblągu tradycją stały się Wyścigi Smoczych Łodzi, które organizowane są podczas Dni Elbląga czy Elbląskiego Święta Chleba. Ze środków Budżetu Obywatelskiego, od lipca 2023 roku, pojawiła się możliwość korzystania z łodzi nie tylko podczas zawodów, ale także podczas sesji treningowych dla grup zorganizowanych.

Smocza łódź przeznaczona jest dla załogi liczącej od 8 do 10 osób oraz dobosza (bębniarza nadającego rytm), a korzystanie z nich jest bezpłatne, po wcześniejszej rezerwacji. Treningi, mogą się odbywać jedynie pod opieką wykwalikowanego sternika, wyznaczonego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, za którego opłatę ponoszą grupy wynajmujące smocze łodzie. Opłata wniesiona przez wypożyczających pokrywa wyłącznie pracę sternika.

Smocze łodzie stacjonują w Przystani Kajakowej MOSiR przy ul. Radomskiej 5. Treningi możliwe są w poniedziałki (17:00 i 18:30), środy (19:00) i soboty (13:00, 14:30 i 16:00). Pojedynczy trening trwa 60 minut plus czas na instruktaż, dlatego zachęcamy do przyjścia 20 minut przed zajęciami.

Aby dokonać rezerwacji łodzi, prosimy o przesłanie maila na adres: imprezy@mosir.elblag.eu.

Opłata za obsługę sternika to koszt 185 zł, płatne na konto Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu – PKO BP SA: 06 1020 1752 0000 0702 0231 1603. Opłatę należy uregulować najpóźniej w przeddzień zarezerwowanego treningu.

Smocze łodzie stanowią własność Gminy Miasto Elbląg. Administruje nimi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Zostały zakupione ze środków Budżetu Obywatelskiego. Projekt został złożony przez Krzysztofa Jaworskiego.

Regulamin korzystania ze smoczych łodzi. Każdy użytkownik smoczych łodzi zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie internetowej oraz na terenie Przystani Kajakowej MOSiR przy ul. Radomskiej 5. Korzystanie z łodzi równoznaczne jest z akceptacją postanowień regulaminu.