Miejskie Wycieczki Rowerowe

Miejskie Wycieczki Rowerowe to imprezy przeznaczone dla początkujących rowerzystów, rozpoczynających swoją przygodę z rowerami i turystyką rowerową, a także dla tych bardziej wprawionych, którzy cenią jazdę rowerem i zwiedzanie okolic Elbląga. Łatwe trasy, krótkie dystanse, łagodne tempo Miejskich Wycieczek Rowerowych powoduje, że dobrze odnajdą się na nich zarówno najmłodsi uczestnicy, jak i seniorzy.

Jazda odbywa się zawsze w najbliższych okolicach Elbląga, zarówno po Żuławach Wiślanych, jak i na Wysoczyźnie Elbląskiej. Podczas Miejskich Wycieczek Rowerowych często jest z nami przewodnik PTTK, który ciekawie i interesująco opowiada o mijanych miejscach. Uczestnicy Miejskich Wycieczek Rowerowych za udział w wycieczkach czasami otrzymują rowerowe gadżety, a na trasie są częstowani słodyczami.

Podczas Miejskich Wycieczek Rowerowych panuje w grupie pełna serdeczności atmosfera, uczestnicy wspierają siebie nawzajem, a organizatorzy i doświadczeni rowerzyści służą pomocą w razie drobnych problemów. Nasze jazdy to także okazja do nauki przemieszczania się w grupie oraz doskonalenia swojej techniki jazdy. Udział w wycieczkach jest bezpłatny.

Zapraszamy serdecznie na Miejskie Wycieczki Rowerowe!

Program sezonu 2024:
1. Cmentarz wojenny w Krośnie28 stycznia
2. Szlakiem Mennonitów25 lutego
3. Źródła Baudy24 marca
4. Mennonicki Rozgart21 kwietnia
5. Wysoka i Topolno Wielkie19 maja
6. Krzyżacka setka2 czerwca
7. Nogat rowerem i kajakiemwrzesień
8. Szlakiem Kopernikowskimpaździernik
9. Śluza Rakowieclistopad
10. Stadnina koni w Rzecznej grudzień 

Rowerowe Spacery z Leśnikiem

Rowerowe Spacery z Leśnikiem to nowatorska impreza, podczas której aktywnie spędza się czas w lesie. W trakcie krótkiej, trwającej do dwóch godzin, przejażdżki rowerowej pod przewodnictwem pracownika Nadleśnictwa Elbląg poznajemy tajemnice lasu dzięki fachowemu komentarzowi. Impreza dedykowana jest pełnemu spektrum rowerzystów, można podczas niej zadawać pytania leśnikowi, przejechane kilometry nie są tutaj najważniejsze. Z uwagi na to, że nie zawsze poruszamy się utartymi drogami, czasami konieczny jest pieszy spacer z rowerem. Imprezy trwają od maja do października, a udział w nich jest bezpłatny.

Zapraszamy serdecznie na Rowerowe Spacery z Leśnikiem!

Góralem na Chrobrego

Góralem na Chrobrego to zawody w kolarstwie górskim typu ,,uphill”, czyli polegające na wyścigu na szczyt góry. Przeciwieństwo downhillu, kiedy to mknie się ze szczytu w dół. Góra Chrobrego to szczyt o wysokości 92 metrów zlokalizowany w otulinie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. To ulubione miejsce spotkań i spacerów elblążan, a także doskonały punkt widokowy na Elbląg i Żuławy Wiślane.

Ten widok towarzyszy zawodnikom zdobywającym metę zawodów „Góralem na Chrobrego”. Trasa długości kilkuset metrów jest pokonywana przez kolarzy na rowerach górskich (MTB), gdyż chwilowe nachylenia stoku sięgające 18% wymagają dobrych, terenowych przełożeń i przyczepnych opon.
Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach „Góralem na Chrobrego”!

Bażantarnia XC

Bażantarnia, największy park Elbląga, to nie tylko miejsce dla spacerowiczów. Teren tego pięknego parku to również idealna przestrzeń do uprawiania kolarstwa górskiego. Dla wszystkich amatorów tego rodzaju kręcenia korbami możliwość rywalizacji w takich pięknych warunkach jest niezwykłą przyjemnością i dobrą zabawą.

Cross Country (XC) to najpopularniejsza forma rowerowej rywalizacji. Podczas Bażantarnia
XC dzieci i dorośli mogą sprawdzić swoje umiejętności na specyficznej trasie i nawierzchni,
którą stanowią głównie pagórki, leśne przejścia czy trawa. A bezpośredni kontakt z naturą
dodatkowo zachęca do udziału w zawodach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach Bażantarnia XC!