Za nami charytatywny bieg na rzecz 5-letniego Piotrusia Luttera. Na zwieńczenie tygodnia, w lokalnej Bażantarni, odbyła się II edycja Mistrzostw Elbląga w Biegach Przełajowych, które zgromadziły na miejscu ponad 300 uczestników, a także wielu obserwatorów. Zobacz galerię zdjęć.

W parku leśnym obejrzeliśmy emocjonujące biegi, w których udział wzięli nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież. Całej imprezie przyświecała dobroczynna idea – pomoc w zebraniu funduszy na specjalistyczną rehabilitację dla Piotrusia Luttera z Elbląga, zmagającego się z szeregiem wad i chorób.

Tegoroczne Mistrzostwa zainaugurowali najmłodsi startując na dystansach 50, 100, 200, 300 oraz 400 metrów bez pomiaru czasu. W tej kategorii każdy spisał się na medal i po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy, dedykowany medal.

Następnie przeszliśmy do Biegu Dodatkowego, w którym pobiec mogła również młodzież powyżej 14 roku życia. Dystans wyniósł okrągłe 5 kilometrów, a więc dokładnie jedną pętlę wyznaczonej przez współorganizatorów trasy, a najlepsi w tej kategorii okazali się Kacper Konopski (21:04:24), Hubert Sielicki (20:47:82) oraz Michał Trębacz (18:58:87). Wśród kobiet najwyżej uplasowały się Anita Begej (26:00), Dorota Godzińska (25:59) oraz Joanna Witkowska (25:02).

W samo południe mogliśmy rozpocząć Bieg Główny, czyli podwojenie Biegu Dodatkowego wzdłuż Srebrnego Potoku. Tutaj uczestnicy musieli już nieco inaczej rozłożyć swoje siły oraz odpowiednio rozplanować pokonanie trasy. Ta sztuka najlepiej udała się Krzysztofowi Kluge z Elbląga, który dobiegł na linię mety z czasem 44 minut oraz 11 sekund, a po nim na podium stanęli Michał Prusinowski (44:24:12) oraz Tomasz Hapke (46:46:39). Z kolei w klasyfikacji Pań najszybciej 10 kilometrów pokonały Alicja Pakieła (52:04), Joanna Deputat (55:18) oraz Kamila Grynis (56:48).

Ponadto, podczas ceremonii wręczania nagród, wyróżniliśmy także trzech najszybszych biegaczy i biegaczek w kategoriach wiekowych 20+, 30+, 40+, 50+ oraz 60+. Szczegółowe wyniki II Mistrzostw Elbląga w Biegach Przełajowych znajdziesz tutaj.

Tekst i fot. MOSiR

Organizator: Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” w Elblągu
Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Team Karaś Elbląg.
Sponsor główny: Meble Wójcik
Sponsorzy Strategiczni: Paki Prints oraz Lombard Komis Sknerus.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.