Za nami piąta seria gier Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD. Broniący tytułu PBG Jankowiak po świetnym starcie i trzech meczach bez porażki złapał dołek formy i musiał ustąpić miejsca na fotelu lidera napędzającej się drużynie Metrotestu. Ciekawie wygląda także rywalizacja o trzecie miejsce podium, w której na ten moment udział biorą trzy zespoły z tą samą ilością punktów.

W tegorocznej edycji PELA bierze udział 6 drużyn: AS-TRANS, IZI Meble, Magpies Elbląg, M-Serwis Joga Bonito oraz PBG Jankowiak. Sezon składa się z dwóch rund (jesiennej oraz wiosennej) podczas których każda drużyna rozgrywa z pozostałymi po dwa spotkania (mecz i rewanż). Mecze trwają 2×15 minut, a nad ich właściwym przebiegiem czuwa licencjonowany sędzia.

Przed rozpoczęciem 4. kolejki z kompletem punktów oraz 16 zdobytymi golami na koncie liderował PBG Jankowiak i z uwagi na falstart AS-TRANS-u (1 punkt w 3 meczach) wiele wskazywało na to, że swój dorobek poprawią. Na ich nieszczęście przeciwnik okazał się lepszy i dość sensacyjnie zwyciężył 4:0, a na domiar złego goniący ich w tabeli Metrotest wykorzystał tę okazję i dopisał do swojego konta 3 „oczka” ogrywając Magpies Elbląg, tym samym wskakując na pierwsze miejsce.

Wobec takiego przebiegu zdarzeń kolejka numer 5 zapowiadała bardzo interesujący pojedynek pomiędzy liderem i wiceliderem tabeli. Jak się okazało PBG Jankowiak ponownie musiał zejść z boiska pokonany, a Metrotest podtrzymał dobrą dyspozycję i zwyciężył 5:3, jednocześnie odskakując od reszty stawki na dystans 4 punktów. Pełna tabela oraz wyniki dostępne są na stronie mosir.elblag.eu.

Interesująco przedstawia się także rywalizacja o tytuł najskuteczniejszego zawodnika rozgrywek. Na ten moment stawkę otwiera Michał Jaworski (PBG Jankowiak) z 12 golami, ale tuż za nim jest Tomasz Nowicki (AS-TRANS), który w ostatnich trzech meczach zdołał strzelić aż 8 bramek, a łącznie ma ich 10. Miejsce podium zamyka Radosław Prusak (Metrotest) z 9 golami na koncie, który jako jedyny z tej trójki w każdym meczu wpisywał się na listę strzelców.

Teraz zespoły rozegrają między sobą mecze rewanżowe, a rundę zakończą 8 listopada. W najbliższej kolejce przyjrzymy się rywalizacji IZI Meble (4.) z Metrotestem (1.), AS-TRANS (5.) z Magpies Elbląg (3.) oraz PBG Jankowiak (2.) z M-Serwis Joga Bonito (6.). Mecze odbędą się na Orliku przy Al. Piłsudskiego od godziny 18:30. 

Sponsorem Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów jest firma HYDROBUD.

Tekst i fot. MOSiR