Za nami pierwsza runda nowego sezonu 2022/2023 w Biegach na Orientację, których forma została lekko zmodyfikowana. Nie będzie to – jak dotąd – cykl Grand Prix, a to oznacza, że w każdym spotkaniu nagrodzeni zostaną najlepsi w różnych kategoriach – osobno dzieci, młodzież, dorośli i rodziny. Udział Biegach na Orientację jest bezpłatny. Zobacz zdjęcia.

W tym sezonie Biegi na Orientację będą miały nieco inny charakter, skupiony bardziej na aktywnym spędzeniu czasu na świeżym powietrzu. Nie będzie prowadzona klasyfikacja generalna, upraszczamy też zapisy, które od teraz będą tylko i wyłącznie w dniu zawodów, w biurze imprezy. Rozegrane zostaną 4 edycje: jesienna, zimowa, wiosenna i letnia. Dla najlepszych będziemy mieli medale w każdej edycji, a dla każdego uczestnika będzie przygotowany okolicznościowy dyplom.

Polska złota jesień przywiodła do parku Modrzewie prawie 60 osób, które biegiem, chodem oraz spokojnym spacerkiem zaliczyły kolejne punkty kontrolne. Pomocą w och odnalezieniu służyła mapa, która w pewien sposób nawiązuje do strzałek używanych w podchodach. Bo i biegi mają z podchodami sporo wspólnego, więc zabawa jest świetna.

Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i, w zależności od wieku oraz ilości punktów, liczyła od 1 do 2 km. Na trasach rywalizowało 16 rodzin i 35 osób w kategoriach indywidualnych. Cieszył liczny udział dzieci, które z uśmiechem na twarzy zaliczały w towarzystwie swoich rodziców kolejne punkty kontrolne. Zobacz pełne wyniki.

Biuro zawodów mieściło się w centrum Parku Modrzewie, przy leżakach parkowych. Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale MOSiR oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Janinę Banach. Podczas imprezy zostali także uhonorowani statuetkami najlepsi zawodnicy sezonu 2021/2022.

Kolejna runda w Biegach na Orientację zostanie rozegrana w grudniu 2022 r. Data i miejsce zawodów będzie podane na tydzień przed biegami. Zgłoszenia do zawodów będą przyjmowane 30 minut przed startem imprezy w biurze zawodów. Więcej informacji o zawodach, wyniki, oraz zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u,

Tekst i fot. MOSiR