Ostatnia kolejka rundy jesiennej Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD miała ostatecznie wyjaśnić kto przezimuje na fotelu lidera. Decydujący o tym pojedynek stoczył się pomiędzy obrońcą tytułu PBG Jankowiak oraz ekipą Metrotestu, która traciła do przeciwnika 3 punkty i miała w pamięci wygraną podczas ich pierwszej konfrontacji.

Za nami 10 kolejek piłkarskich rozgrywek MOSiR, które rozegrane zostały pomiędzy 9 października a 8 listopada na Orlikach przy Al. Piłsudskiego i ul. Mickiewicza. W tym czasie obejrzeliśmy 30 emocjonujących spotkań, a także blisko 200 zdobytych bramek, za strzelanie których odpowiadało 6 drużyn. Co ciekawe aż 23 gole padły podczas ostatniej kolejki, a spotkanie pomiędzy M-Serwis Joga Bonito a AS-TRANS zakończyło się rekordowym w tym sezonie wynikiem 2:14.

Jednak najwięcej emocji wzbudzał mecz pomiędzy liderem i obrońcą tytułu PBG Jankowiak a Metrotestem. Mistrzowie poprzedniej edycji wyprzedzali rywala jedynie o 3 punkty, a więc ewentualna porażka oznaczała dla nich spadek na drugie miejsce, pomimo tej samej ilości „oczek”. Dodajmy, że pierwszy pojedynek pomiędzy nimi zakończył się wygraną Metrotestu 5:3, a więc pewnym było, że obydwie ekipy wyjdą na boisko jeszcze bardziej zmobilizowane.

Jak się okazało z tego pojedynku ponownie zwycięzcy wyszli zawodnicy Metrotestu i zakończyli mecz wynikiem 0:2 po bramkach Tomasza Sambora i Radosława Prusaka. Dla drugiego z wymienionych był to gol numer 17, dzięki czemu zbliżył się do liderującego w tabeli strzelców Michała Jaworskiego na dystans 2 bramek. Za nimi, z dorobkiem 11 trafień, znajdują się Tomasz Nowicki (AS-TRANS) oraz Jakub Konieczki (Magpies Elbląg). Tabela z wynikami oraz pełna klasyfikacja strzelców znajduje się na stronie mosir.elblag.eu.

Sponsorem Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów jest firma HYDROBUD Technika Grzewcza i Sanitarna

Tekst i fot. MOSiR