W najbliższą środę, 29 marca, w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej, odbędzie się finałowy turniej WAITW Grand Prix w koszykówce 3×3. Imprezie będą towarzyszyć ogromne emocje, bowiem nadal toczy się gra o złote medale. Wstęp wolny, zapraszamy do kibicowania.

Za nami 9 turniejów w ramach rozgrywek. Wszystkie dotychczasowe w trwającym sezonie odbywały się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu. 11 zespołów konsekwentnie zbierało punkty za każde zawody. System gry był bardzo prosty – w zależności od wywalczonego miejsca w danym turnieju, ekipy otrzymywały punkty, które sumowały się w tabeli głównej.

Na przestrzeni turniejów można wypracować sobie przewagę nad rywalami. Jednak w drugim w historii sezonie tych rozgrywek, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, sytuacja przed spotkaniami finałowymi nadal jest interesująca. Na pierwszym miejscu jest zespół Stalowych, który wyprzedza jedynie o 4 punkty ekipę ABC.

Za zwycięstwo w turnieju przyznawanych jest 25 punktów, a za drugie miejsce 21 punktów. Łatwo więc policzyć, że remis na koniec sezonu jest możliwy. Wtedy o podziale medali zdecyduje większa liczba wyższych miejsc, osiągniętych w rozgrywkach. Stalowi muszą więc znaleźć się wyżej od ABC w finałowym turnieju, aby zdobyć mistrzostwo. Przy remisie, to rywal będzie wyżej, z racji większej liczby wygranych, w poszczególnych turniejach.

Dla trzech najlepszych zespołów przygotowane są medale, puchary i nagrody rzeczowe. W trakcie imprezy odbędzie się także konkurs rzutów za trzy punkty. Początek zawodów 29 marca, o godzinie 17:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR. Szczegóły rozgrywek dostępne są tutaj.

Sponsorem rozgrywek jest firma spawalnicza i biuro pracy WAITW.

Tekst i fot. MOSiR