Dzisiaj piątek, a więc jest to idealny moment, aby zaprezentować kilka interesujących propozycji na aktywne spędzenie weekendu. W najbliższych dniach czeka nas dużo ruchu po Bażantarni, gdzie zarówno pobiegamy z Team Karaś, ale także pobawimy się poszukiwaczy ukrytych punktów w ramach biegów na orientację.

Biegowa Bażantarnia z Team Karaś (piątek, 12 sierpnia)

W piątkowe popołudnie od godziny 18:30 towarzyszymy grupie Team Karaś Elbląg podczas tradycyjnych treningów biegowych, które odbywają się na terenie Bażantarni. Zbiórka uczestników organizowana jest przy muszli koncertowej, a udział w bezpłatnym treningu może wziąć każdy miłośnik biegania w terenie.

Gra rodzinna w Bażantarni (sobota, 13 sierpnia)

Wszyscy dobrze wiemy, na czym polega gra w podchody. Na podobnej zasadzie odbywać się będą biegi i spacery na orientację, na które zapraszamy do Bażantarni. To tam ukryte będą punkty, za których odnalezienie przygotowane zostaną nagrody. Spotykamy się o godzinie 10:00 przy wiacie „Irenka”.

Tor Kalbar (codziennie)

Boiska do siatkówki i koszykówki, piłki ręcznej i nożnej, korty tenisowe oraz tor wrotkarski – to wszystko pozostaje do dyspozycji elblążan. Do końca wakacji wszyscy chętni mogą korzystać z obiektu przy ul. Agrykola 8 codziennie od godziny 9:00 do 21:00. Przypominamy o konieczności rezerwacji kortów tenisowych (tel. 537-443-376), a także imprezach, które odbywają się na terenie toru w ramach programu Wakacje z MOSiR-em.

Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka (codziennie)

Tutaj nie trzeba martwić się o pogodę. Na „Dolince” skorzystać można z basenów, atrakcyjnej strefy dla dzieci, jacuzzi, biczów wodnych i trzech rodzajów sauny. CRW Dolinka czynne jest codziennie od 6:00 do 22:00. Zapraszamy także do udziału w zajęciach Aqua Fitness oraz Aerobiku dla Seniorów, które odbywają się od wtorku do czwartku.

Spędź tegoroczne Wakacje z MOSiR-em. Do zobaczenia na naszych obiektach!

Tekst i fot. MOSiR