Trzecie już Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych wystartują w najbliższą niedzielę, 3 września. Każdy, kto zapisze się na zawody, pomoże w rehabilitacji 3-letniego Huberta. Wszyscy razem możemy wesprzeć tego dzielnego maluszka oraz spędzić aktywnie czas wśród pięknej przyrody. Zapisy do środy włącznie.

Biegi przełajowe to impreza sportowo-charytatywna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W czasie tegorocznej edycji będziemy wspierać Huberta, który przyszedł na świat obciążony potyliczną przepukliną mózgową, heterotopią istoty szarej, małogłowiem w przebiegu wrodzonej wady mózgowia oraz hipoplazją nerwów wzrokowych.

Na początek odbędzie się bieg dla dzieci i młodzieży, w wieku od 0 do 16 lat. Uczestnicy wystartują w pięciu dystansach: 50, 100, 200, 300 i 400 m. Tutaj nie będzie pomiaru czasu.

Później rozpocznie się bieg dodatkowy na dystansie 5 km (jedna pętla trasy). Następnie na starcie ustawią się uczestnicy Biegu Głównego, tym razem na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km). Rywalizować będą na leśnych ścieżkach Bażantarni.

Biuro zawodów będzie się znajdowało w okolicach startu i mety na dużej polanie w Bażantarni. Na Biegu Głównym i Biegu Towarzyszącym na 5 km dostępne będą dwa punkty nawadniania. W obu biegach prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu, obsługiwany przez profesjonalną firmę pomiarową. Klasyfikacje w Biegu Głównym będą z podziałem na kobiety i mężczyzn, wraz z kategoriami wiekowymi. W Biegu Dodatkowym obowiązywać będzie tylko klasyfikacja generalna.

Wszyscy uczestnicy każdego z biegów otrzymają medale. Pamiątkowe statuetki powędrują natomiast do trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej Biegu Głównego, w jego poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dla trzech najlepszych osób w Biegu Dodatkowym.

Program zawodów:

    8.30 – otwarcie biura zawodów

    10.00 – start Biegu dla dzieci i młodzieży

    11.00 – start Biegu na 5 km

    11.30 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu na 5 km

    12.00 – start Biegu Głównego na 10 km

    13.00 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu Głównego

    13.30 – dekoracja zwycięzców w kategorii Open w Biegu na 5 km oraz w kategorii Open i kategoriach wiekowych Biegu Głównego.

    14.00 – zakończenie imprezy.

Zgłoszenia na wszystkie trzy biegi będą przyjmowane do 30 sierpnia (środa) jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej elektronicznezapisy.pl. Obowiązuje limit zgłoszeń. Opłata startowa w Biegu Głównym wynosi 50 zł, Biegu Dodatkowym na 5 km 40 zł, Biegu dzieci i młodzieży 25 zł, ale istnieje możliwość wpłacenia większych kwot, które wesprą dzielnego Huberta. Regulamin imprezy dostępny jest tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest: Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” w Elblągu, a współorganizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Bartnicki Team Elbląg.

Tekst i fot. Wystarczy jeden uśmiech, MOSiR