Kolejne ciepłe dni przed nami. Czas więc ruszyć w poszukiwaniu aktywności sportowych i rekreacyjnych. Polecamy zatem propozycje od MOSiR w Elblągu.

Grupa ludzi kąpie sie w basenie

Każdy, kto lubi sobie popływać i zrelaksować się w wodzie, powinien odwiedzić w ten weekend Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Od poniedziałku będzie ona zamknięta przez 10 dni (13-22 czerwca) z powodu prac konserwacyjnych. A zatem warto się wybrać na basen sportowy lub skorzystać z jacuzzi czy sauny. Dla najmłodszych jest strefa z placem zabaw i brodzikiem. Obiekt otwarty jest od godz. 6 do 22.

Dla fanów ćwiczeń w wodzie odbywają się zajęcia w Krytej Pływalni. Aqua Fitness wystartuje w piątek o 20:00. W sobotę o 11:00 i 12:00 zapraszamy seniorów na Aerobik w wodzie.

Trwają rajdy terenowe na Modrzewinie czyli druga edycja Rainforest Challenge. Można podziwiać zmagania pojazdów i kierowców z wieloma terenowymi przeszkodami. W piątek od 10:30 Start Odcinków Specjalnych, natomiast o 22:00 rozpoczęcie jazdy nocnej na orientację. Później w sobotę od 9:30 kolejne zawody i wręczenie nagród. W niedzielę od 9:00 rywalizację rozpoczną quady.

Nadchodzi czas na podsumowanie cyklu XIII Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Start ostatniej edycji połączonej z Mistrzostwami Elbląga zacznie się 11 czerwca (sobota) o godz. 10 na polanie z wiatami w Bażantarni. Szczegóły dostępne tutaj.

W niedzielę grupa ponad 60 osób wyruszy na kolejną Miejską Wycieczkę Rowerową. Fani kręcenia korbą wybiorą się na 100 km trasę. Wycieczka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, więc limit zapisów został szybko osiągnięty. Przypominamy, że w wycieczce mogą wziąć udział tylko osoby, które dokonały wcześniejszej rejestracji.

Polecamy także skorzystać z Toru Wrotkarskiego Kalbar. Można w bezpiecznych warunkach pojeździć na rolkach, wrotkach, rowerkach biegowych lub hulajnogach. Na boiskach można pograć w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i tenisa. Wszystkie te propozycje są dostępne bezpłatnie, z wyjątkiem kortów, które należy rezerwować telefonicznie 537 443 376. Tor Kalbar jest czynny codziennie 8-20.

Tekst i fot. MOSiR