Nadchodzi czas na podsumowanie cyklu XIII Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Start ostatniej edycji połączonej z Mistrzostwami Elbląga zacznie się 11 czerwca (sobota) o godz. 10 na polanie z wiatami w Bażantarni. Na zawody zapisać się można drogą mailową, telefoniczną lub wyjątkowo na miejscu w biurze zawodów.

Grupa ludzi stoi w parku

Biuro zawodów będzie znajdować się w wiacie Irenka na dużej polanie z wiatami w Bażantarni, przy ulicy Sybiraków. Zawody odbędą w formie scorelauf – zawodnik otrzymuje mapę z zaznaczonym startem i metą oraz punktami kontrolnymi, które musi zaliczyć. Kolejność potwierdzania punktów nie jest narzucona z góry.

Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację jest cykliczną imprezą organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia. Uczestnicy podczas całego cyklu odwiedzają wszystkie największe elbląskie parki oraz dzielnice Elbląga, poznając w ten sposób ciekawe miejsca w mieście  i spędzając aktywnie czas na świeżym powietrzu.

W zawodach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy płeć. Można biegać indywidualnie, z rodziną, ze znajomymi czy z psem. Można też trasę przejść spacerem lub z kijkami. A zasady są bardzo proste, ponieważ celem każdego uczestnika jest jak najszybsze pokonanie trasy poprzez odnajdywanie ukrytych w przestrzeni parku leśnego Bażantarnia punktów kontrolnych. W tym celu uczestnicy mają do pomocy szczegółową mapę.

Zgłoszenia do zawodów należy dokonywać na niżej podany adres email: bieginaorientacje@mosir.elblag.eu,  lub numer telefonu: 662 290 857. Kategorie szkolne – w zgłoszeniu należy podać nazwisko i imię zawodnika (zawodników przy zgłoszeniu zbiorowym), nazwę szkoły, do której uczęszcza i kategorię. Kategoria kobiet, mężczyzn i open – tylko imię i nazwisko. Kategoria rodzinna – imiona i nazwiska opiekunów i dzieci. Zawody odbędą się z wykorzystaniem elektronicznego systemu pomiaru czasu. Na zawody można się zapisać (wyjątkowo) również 15 minut przed startem imprezy.

Regulamin i terminy biegów są dostępne na stronie MOSiR. Udział w biegach jest bezpłatny.

Tekst i fot. MOSiR