Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do aktywnego spędzenia czasu podczas ferii zimowych. Dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta przygotowaliśmy atrakcje, podczas których z pewnością nie będą się nudzić. Nie zabraknie również nowości. Z bezpłatnych zabaw będzie można skorzystać zarówno w Hali Sportowo-Widowiskowej, Krytej Pływalni, na Lodowisku Helena i Torze Kalbar.

Halowe atrakcje

W Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135 trenerzy z elbląskich klubów sportowych poprowadzą ćwiczenia ogólnorozwojowe z piłki ręcznej, piłki nożnej, piłki siatkowej, judo i tenisa stołowego. Będzie również okazja do spróbowania swoich sił w kickboxingu. Nowością będą zajęcia z pierwszej pomocy przeprowadzone przez Straż Pożarną, które odbędą się w obie środy o godzinie 12:00.

Muzycznie, skocznie i rekreacyjnie na Lodowisku Helena

Podczas dwóch tygodni ferii dzieci i młodzież będą mieli okazję do bezpłatnego skorzystania z tafli Lodowiska Helena od poniedziałku do piątku o godzinie 12:00 i 13:00. Ślizgawkom będą towarzyszyły rozmaite gry i zabawy na lodzie. W sali fitness krytego lodowiska będą czekać dwie nowości – zajęcia na trampolinach (poniedziałki godz. 11:00) i Zumba Kids (środy godz. 11:30).

W dniu 1 lutego bezpłatne ślizgawki w ramach ferii nie odbędą się ze względu na trening klubu Iceskater w łyżwiarstwie synchronicznym. Zapraszamy do przyjścia na trybuny.

Sporty wodne, strzelanie i boks

W Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej 68 na najmłodszych będą czekały zajęcia rekreacyjne z wodnej siatkówki i koszykówki. Do dyspozycji będzie również tor na basenie sportowym. Wejścia rozpoczynają się od poniedziałku do piątku o 10:00 i 11:00.  Kolejną nowością będzie możliwość sprawdzenia swojej celności – dwa razy w tygodniu odbędą się zajęcia pod okiem instruktora na strzelnicy KS Orzeł (poniedziałki i czwartki o 12:00), natomiast na sali fitness trener z UKS Kontra wprowadzi dzieci i młodzież w świat boksu (wtorki i czwartki o 11:00)

Spacerowo i rowerowo

W Bażantarni raz w tygodniu, we wtorki o 12:00, będzie szansa na spacer z leśnikiem, który zdradzi leśne ciekawostki. Do tego przed nami kolejna edycja Snowbike (27 stycznia o 10:00) połączona z ogniskiem na polanie (wydarzenie odbędzie się przy sprzyjających warunkach pogodowych). 28 stycznia, w ramach WOŚP, będzie można wybrać się na miejską wycieczkę rowerową, podczas której będzie można również wesprzeć 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka o godzinie 10:00 przy rondzie im. Bitwy pod Grunwaldem.

Łyżwy na Kalbarze

Bezpłatnie będzie można skorzystać dwa razy dziennie z Toru Łyżwiarskiego Kalbar. To dobra okazja na spędzenie czasu na świeżym powietrzu podczas 1,5 godzinnych ślizgawek. Sesje zaplanowane są od poniedziałku do piątku na godzinę 10:30 i 14:30. Na miejscu można również wypożyczyć łyżwy z wypożyczalni, którą prowadzi Klub Sportowy Orzeł w cenie 10 zł za parę.

Morsowanie i saunowanie

Raz w tygodniu (w środy od 16:00 do 17:30) wspólnie z Grupą Wodną przygotowaliśmy sesje z morsowania i saunowania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy zadbają o bezpieczeństwo i prawidłowe wprowadzenie, zwłaszcza dla tych, którzy zdecydują się skorzystać z tej formy aktywności po raz pierwszy. Będą obowiązywały wcześniejsze zapisy.

Pozostałe aktywności

Oprócz bezpłatnych zajęć w ramach ferii zapraszamy na Dolinkę. Dodatkowo podczas drugiego tygodnia ferii powrócą Dmuchane Tory Przeszkód, które będzie można pokonywać od 27 stycznia do 4 lutego. Wejście na tory w ramach biletu wstępu na basen. Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka czynne jest codziennie od 6:00 do 22:00.

Również na Lodowisku Helena i Torze Kalbar będą odbywały się płatne ślizgawki – popołudniami i w weekendy, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców. Tor Kalbar od poniedziałku do piątku o godzinie 16:30 i 18:30, w soboty 12:00, 14:00, 16:30 i 18:30, a w niedzielę na 10:00, 12:00, 14:00, 16:30 i 18:30. Lodowisko Helena od poniedziałku do piątku godz. 18:00 i 19:00, a w weekendy na 12:30, 13:30, 14:40, 15:40, 16:50.

Zachęcamy również do skorzystania z zajęć w ramach programu „Aktywuj się w MOSiR-em”.

Szczegółowy harmonogram z podziałem na obiekty i dni znajduje się na stronie www.mosir.elblag.eu.

Zachęcamy do obserwowania profilu na Facebooku, Instagramie i TikToku, gdzie będziemy umieszczać filmy, zdjęcia i relacje z ferii.

Tekst i fot. MOSiR Elbląg