Za nami IX edycja Elbląskiego Biegu Niepodległości. Jak co roku 11 listopada towarzyszyło nam ponad 1100 biegaczy z całej Polski. Zapraszamy do obejrzenia oficjalnego filmu oraz zdjęć z Biegu Głównego, Sztafet i Małego Biegu, podsumowujących tegoroczną edycję.

Jedna z dwóch największych imprez biegowych w Elblągu, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji przyciągnęła po raz kolejny mnóstwo młodych, jak i dorosłych uczestników.

Mały Bieg Niepodległości wzbudził olbrzymie zainteresowanie wśród najmłodszych biegaczy, o czym doskonale świadczy szybkie wypełnienie dodatkowej puli pakietów startowych. Łącznie na linii startu zameldowało się 550 dzieci w wieku od 0 do 14 lat, co ustanowiło nowy rekord Małego Biegu.

Bardzo dobra frekwencja towarzyszyła nam także podczas Biegu Głównego na 10 kilometrów. W podjęciu próby pokonania tego dystansu w sposób indywidualny wzięło udział 424 biegaczy i biegaczek z całej Polski, natomiast w rywalizacji sztafet oglądaliśmy aż 41 drużyn.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Sponsorom i Partnerom, którzy wsparli organizację IX Elbląskiego Biegu Niepodległości. Bez Waszej pomocy organizacja tak dużej imprezy biegowej nie byłaby możliwa. Mamy także nadzieję, że w podobnym składzie zobaczymy się już za rok podczas jubileuszowej 10. edycji!

Organizatorzy IX Elbląskiego Biegu Niepodległości: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Sponsor strategiczny: Studio łazienkowe Awangarda.

Sponsorzy i partnerzy: Centrum Handlowe Ogrody, Klimat-El, Yasumi, Podozone, Reproskan, Expert Ubezpieczenia, Bus Expert i Nauka Jazdy Expert, Hotel Kalhberg, Fabryka Słodkości Wolność, 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, Grupa Ratowniczo-Interwencyjno-Zabezpieczeniowa BIELIK.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga – Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR