Rok 2024 zapowiada się bardzo ciekawie. Kalendarz imprez sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest już prawie kompletny, a już dziś możemy odkryć jedną z kart. Okrągła, jubileuszowa 15. edycja Elbląskiego Biegu Piekarczyka odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca.

Bieg Piekarczyka to impreza, która od wielu lat wpisuje się w kalendarz sportowych wydarzeń Elbląga. Biorą w nim udział nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież, uczestnicząc w Mini Biegu Piekarczyka. To duże wydarzenie, z którym związane są także dodatkowe atrakcje, jak m.in. strefa dla dzieci z dmuchańcami, food trucki oraz stanowiska Sponsorów i Partnerów.

– Bieg Piekarczyka, to największa impreza biegowa w Elblągu i okolicach. Niezmiennie cieszy nas fakt, że w wydarzeniu biorą udział biegacze nie tylko z naszego miasta, ale również z całej Polski. Zawsze przygotowujemy się do tego wydarzenia najlepiej jak potrafimy. Pomimo tego, że Bieg Piekarczyka odbędzie się dopiero w czerwcu przyszłego roku, to już rozpoczynamy przygotowania z nim związane – mówi Marek Kucharczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Bieg Główny to klasyczny dystans 10 km, składający się z dwóch pętli. Oprócz rywalizacji indywidualnej, trwać będzie także i ta drużynowa. Wraz z uczestnikami wystartują na dodatek ci, którzy zmierzą się w Biegu Towarzyszącym na 5 km (jedna pętla). Natomiast przed startem dorosłych, swoje metry w Mini Biegu Piekarczyka pokonają dzieci i młodzież, w wieku od 0 do 14 lat.

Niezależnie od kategorii i wieku każdy uczestnik wydarzenia otrzymuje najważniejszą pamiątkę, czyli medal, projektowany specjalnie na tę okoliczność. Z kolei najlepsi w kategorii generalnej i w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną wyróżnieni dodatkowo statuetkami i nagrodami pieniężnymi.

Nie zwlekaj, zarezerwuj w swoim kalendarzu datę 9 czerwca, aby nie przegapić uczestnictwa w jubileuszowej edycji Biegu Piekarczyka. Weź udział w jednym z najpopularniejszych sportowych wydarzeń w roku. Zapisy na stronie www.biegpiekarczyka.pl wystartują w styczniu, o czym zdążymy Wam jeszcze przypomnieć.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR