Bóle pleców i dolegliwości kręgosłupa są zaliczane do chorób cywilizacyjnych. Jest to związane, w dużej mierze, z siedzącym trybem pracy i brakiem odpowiedniej ilości ruchu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na zajęcia Zdrowy Kręgosłup, które przyniosą ulgę, ukojenie i poprawią samopoczucie już po kilku spotkaniach.

Uciążliwe bóle przy wstawaniu, dyskomfort podczas siedzenia, nieprzespane noce, uczucie ciągnięcia przy wstawaniu. To jedne z objawów dolegliwości kręgosłupa, z którymi boryka się znaczna część społeczeństwa. Powodują znaczący spadek funkcjonowania i komfortu życia codziennego, a długotrwały ból może prowadzić do zwyrodnień.

Zajęcia Zdrowy Kręgosłup, które odbywają się w ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR-em”, przyniosą ulgę i poprawią samopoczucie. Dodatkowo systematyczne ćwiczenia pozwolą na utrzymanie prawidłowej postawy, rozluźnią spięte mięśnie i zmniejszą przykurcze. Kręgosłup jest podporą całego ciała, więc warto o niego dbać.

Ćwiczenia prowadzone są głównie dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Zapraszamy jednak wszystkie osoby, bez względu na wiek i płeć, które chcą zapobiec dolegliwościom i popracować nad ruchomością kręgosłupa. O poprawność wykonywanych ruchów zadba doświadczony instruktor.

Jeśli bóle są nasilone i stałe, warto w tym celu skonsultować się z lekarzem specjalistą.

W ramach programu „Aktywuj się z MOSiR-em” zapraszamy serdecznie na zajęcia Zdrowy Kręgosłup, które odbywają się w każdą środę, o godzinie 19:15 w sali fitness Krytej Pływalni ul. Robotnicza 68.

Harmonogram pozostałych zajęć znajduje się na naszej stronie www.mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR