Dziś (9 czerwca) odbył się XV Elbląski Bieg Piekarczyka. Zobacz zdjęcia z imprezy, w której pobiegło prawie 1000 osób dorosłych i 700 dzieci. W naszej galerii znajdziesz 200 fotek!

Żeby pobiec, trzeba się do tego przygotować. Niektórzy poświęcają na to naprawdę sporo czasu.

– To mój trzeci bieg w życiu, zaczęłam biegać, bo mój mąż jest wysportowany, obiecałam mu w zeszłym roku, że przebiegnę też nocny bieg. Oprócz biegania chodzę na jogę, pilates, siłownię, pole dance – wymienia Iza Sitkowska

– Ja co drugi dzień biegam i do tego mam treningi bokserskie – mówi jej mąż, Bartek.

– Przed biegiem czujemy się bardzo dobrze, nastawienie jest bardzo pozytywne. Jesteśmy sędziami piłkarskimi, więc sporo biegamy w weekendy. Dla nas ten bieg to zabawa i promowanie zdrowego stylu życia. Zarówno piłka nożna jak i bieganie to sporty 10/10 – podkreślają Alan Żmijewski i Mariusz Zielonka.

– Bardzo dobrze się czuję przed startem, pełna energii i oczekiwania, co będzie. Biegnę pierwszy raz, żeby siebie sprawdzić. Biegałam ostatnio 2-3 razy w tygodniu, żeby zrobić te 5 km, trochę po asfaltowych trasach, trochę po Bażantarni. Bardzo mi się podoba przygotowanie imprezy, ale dla młodszych było troszeczkę zamieszania z rodzicami i opiekunami. Ale moje dziecko też biegło, dostało medal – mówi zadowolona z uczestnictwie w imprezie pani Agnieszka.

To rozmowy przed biegiem. Po biegu spotykamy m. in. pana Mariusza.

– Poszło lepiej niż rok temu, poprawiłem czas, jest też lepsze samopoczucie, chociaż ta górka na Teatralnej nadal mnie miażdży. Biegam cały rok z grupą Bartnicki, bardzo mnie wspomagają, biegamy 3-4 razy w tygodniu, wymieniamy się informacjami… – podkreśla Mariusz Sudomierski. Co jest najlepszego w bieganiu? – Wszystko! Ja biegam od dwóch lat i się w tym zakochałem, a kiedyś nie mogłem przebiec 300 m. Zaczęło się od tego, że zobaczyłem, jak wygląda Bieg Piekarczyka, bardzo mi się spodobała ta impreza: otoczenie, organizacja, ludzie. Ten bieg to ważne wydarzenie dla miasta – stwierdza nasz rozmówca.

Sam bieg to oczywiście nie wszystko. Na placu Jagiellończyka czekała na chętnych strefa gastronomiczna i strefa animacji dla dzieci, wielu elblążan przyszło bawić się i kibicować uczestnikom. Jedną z atrakcji była również loteria fantowa.

Oficjalne wyniki Biegu Piekarczyka są tutaj.

źródło: portEl.pl (TB)

Organizatorami XV edycji Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Ambasadorką biegu jest Iga Baumgart-Witan, polska mistrzyni olimpijska oraz medalistka mistrzostw świata i Europy

Patronat honorowy: Michał Missan Prezydent Elbląga

Sponsor główny: MAAG GEAR, Sponsor strategiczny: Studio Łazienkowe Awangarda, Sponsorzy i Partnerzy: Ogrody Centrum Handlowe w Elblągu, KONI SYSTEMY IT, SPORT SPA – Centrum Odnowy Biologicznej, Yasumi Elbląg Instytut Zdrowia i Urody, Stacja Paliw MOYA Kazimierzowo, Hotel Kahlberg, Reproskan, Pub Sąsiedzi, SFD Elbląg, Benefit Systems SA, Recman, CENTRUM UBEZPIECZEŃ Expert, EXPERT OSK, EXPERT BUS, Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu, 4W-MBOT, GRIZ “Bielik”, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Straż Miejska w Elblągu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu