Za nami trzecia z czterech zaplanowanych wycieczek kajakowych w ramach „Wakacji z MOSiR-em”. W niedzielny, słoneczny poranek grupa 20 osób w kajakach ruszyła popływać na rzece Elbląg, podziwiając nasze miasto z innej perspektywy. Zobacz zdjęcia.

Prowadzeni przez Leszka Marcinkowskiego, przewodnika i prezesa elbląskiego oddziału PTTK, zajrzeliśmy pod potężną suwnicę bramową o nośności 200 ton, przyjrzeliśmy się alei kotwic oraz elbląskiemu portowi. Na zakończenie dopłynęliśmy do rozwidlenia rzeki Elbląg z Kanałem Jagiellońskim, który łączy ją z Nogatem.

Grupa była bardzo zadowolona z dwugodzinnego przebywania na świeżym powietrzu, tym bardziej, że pogoda była dobra na kajaki – ani za ciepło ani za zimno. Ciekawostki opowiadane przez przewodnika oraz zobaczenie Elbląga z zupełnie innej perspektywy sprawiło, że zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy wycieczki dopłynęli usatysfakcjonowani do przystani kajakowej MOSiR przy ulicy Radomskiej 5, gdzie nasza wycieczka się skończyła.

Dziękujemy wszystkim za bezpieczne i sprawne poruszanie się po wodzie. Już teraz zapraszamy na ostatnią w te wakacje wycieczkę, która odbędzie się za 2 tygodnie (21 sierpnia). Szczegóły podane zostaną wkrótce.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą bezpłatnych atrakcji podczas Wakacji z MOSiR-em.

Tekst i fot. MOSiR