Na polanie z wiatami w miejscowym parku leśnym odbyła się IV edycja Biegów na Orientację, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Podsumowaniu cyklu imprez towarzyszyły także Mistrzostwa Elbląga oraz Fabrykowy Dzień Dziecka. Zobacz zdjęcia.

Grand Prix w Biegach na Orientację, to cykl czterech imprez, polegających na poszukiwaniu ukrytych punktów za pomocą mapy. Każdy uczestnik może indywidualnie lub z rodziną wybrać się na daną trasę, przygotowaną przez organizatorów i spróbować odnaleźć wszystkie zaznaczone punkty. Przy każdym z nich znajduje się punkt pomiaru, a gdy wszystkie punkty zostaną odnalezione, czas przebiegnięcia lub przejścia trasy decyduje o kolejności na podium w danej kategorii.

Dla większości jest to jednak przede wszystkim dobra zabawa. Podczas tej edycji uczestnicy szukali punktów w Bażantarni. Można było wybrać dla siebie odpowiednią trasę. Ci, którzy chcieli sprawdzić się w rywalizacji czasowej, wyruszyli na trudniejszy dystans. A dla mniej wymagających przygotowano bardziej rekreacyjną propozycję. W każdej kategorii, dziecięcej, dorosłej i rodzinnej, trójka najlepszych otrzymała medale, a zwycięzcy statuetki. Dla każdego uczestnika przygotowano pamiątkowe dyplomy oraz gadżety.

Tekst i fot. MOSiR