Wybierz sport, nie nałogi – pod takim hasłem już w najbliższą niedzielę (11.09) w Bażantarni odbędzie się rodzinny festyn sportowo-rekreacyjny z udziałem elbląskich klubów sportowych. – Zdrowy tryb życia oraz  aktywność ruchową to dobry sposób na walkę z uzależnieniami – zapraszają organizatorzy. Festyn odbędzie się w godz. 10-14.

Celem festynu „Wybierz sport, nie nałogi” jest promowanie zdrowego trybu życia oraz aktywności ruchowej, a także wskazanie negatywnych skutków zażywania alkoholu i dopalaczy. Wielu specjalistów podkreśla: to właśnie aktywność fizyczna jest dobrym sposobem na walkę z różnego rodzaju nałogami.

Organizatorzy do wspólnej zabawy zaprosili kluby sportowe z Elbląga, które podczas festynu zaprezentują swoją ofertę dla mieszkańców, a także przygotują różne konkursy sprawnościowe.

– W zdrowym ciele zdrowy duch. Zapraszamy do wspólnej zabawy na festynie, podczas którego przygotowaliśmy różne konkursy sportowo-rekreacyjne – informują.

Aktywne spędzanie wolnego czasu, jako sposób na walkę z uzależnieniami, będą promowały elbląskie kluby sportowe: UKS Silvant Kajak Elbląg, El-Futbol, UKS Kontra, KPR Elbląg, EKS Start Elbląg, Rugby Team Elbląg, UKP Jedynka, UKS Vikingowie, Mlexer i MKS Truso.

Będzie możliwość wzięcia udziału w grach i zabawach z piłką, odbędą się zajęcia i pokazy z podstaw boksu, a także gry w rugby w kontakcie i rugby tag bezkontaktowe. Każdy będzie mógł również spróbować swoich sił na ergometrach i airbike.

Do wspólnej zabawy zapraszają również Włóczykije, którzy udzielą instruktażu chodzenia z kijkami, a w południe wszystkich chętnych zaproszą na wspólny przemarsz nordic walking po szlaku Green Vello. Ten rozpocznie się o godz. 12. Zbiórka chętnych na polanie z dwoma wiatami w pobliżu stanowiska Włóczykijów.

W trakcie festynu będzie również możliwość wspólnego ćwiczenia z Beatą Bandurską, która odnosi znaczące sukcesy w sportach sylwetkowych, w tym ma za sobą medalowe występy na mistrzostwach świata!

Zapraszamy również do specjalistycznego namiotu Stowarzyszenia Edukator, gdzie malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną, konkurs plastyczny, będą również obecni psycholog i pedagog.

Tekst UM Elbląg, fot. MOSiR