W poniedziałek (4 kwietnia) odbyło się spotkanie Marka Kucharczyka, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, z ppłk. Bogumiłem Krupińskim, dowódcą 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Trzech mężczyzn i kobieta stoją w pokoju

Podczas spotkania omówiono najważniejsze kwestie dalszej współpracy obu instytucji. Na mocy podpisanego prawie dwa lata temu porozumienia, pomiędzy 43 blp w Braniewie oraz MOSiR Elbląg, obie instytucje wspierają się w swoich statutowych działaniach.

W nadchodzącym czasie ta współpraca jeszcze bardziej ma się rozwinąć. Podczas spotkania ppłk. Bogumił Krupiński potwierdził gotowość żołnierzy do pomocy przy organizacji XIII Elbląskiego Biegu Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się 5 czerwca. Będzie to nie pierwsze wsparcie, jakiego WOT udzieli MOSiR-owi podczas imprez rekreacyjno-sportowo. Dowódca poinformował jednocześnie, że w tegorocznym biegu udział weźmie także drużyna złożona z żołnierzy 43 batalionu, na czele ppłk. Krupińskim. Natomiast, batalion w najbliższym czasie może liczyć na wsparcie elbląskiej jednostki podczas organizacji przysięgi wojskowej oraz rozgrywek sportowych w halowej piłce nożnej i siatkówce, na szczeblu zarówno batalionu jak i brygady.