Na basenie sportowym w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka odbył się pierwszy Aquamaraton fitness. W czwartkowy wieczór w wodnych ćwiczeniach wzięło udział prawie 100 osób. Była muzyka, efektowna oprawa i mnóstwo dobrej zabawy. Zobacz zdjęcia.

Grupa kobiet ćwiczy w basenie

Aquamaraton to pierwsza tego rodzaju impreza, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Wodne zajęcia fitness wpisują się bowiem w program „Aktywuj się z MOSiR-em”, który zachęca elblążan do zadbania o swoją kondycję i zdrowie, pod okiem instruktorów. Każda chętna osoba może skorzystać z tych zajęć, cyklicznie odbywających się zarówno w sali, jak i w wodzie.

Podczas tej imprezy uczestnicy wzięli udział w trzech rodzajach aqua fitnessu. Na początek odbyły się ćwiczenia Aqua-Kick-Boxer, polegające na imitacji sportowych ruchów w wodzie. A ta sprawia, że są one łagodne i nie powodują kontuzji. Po chwili ruszyły zajęcia Aqua-Hantli oraz Makarony, z użyciem lekkich, piankowych ciężarków. Na zakończenie wszyscy skorzystali tanecznych ruchów w ramach Aquazumby.

Dziękujemy za udział w naszej imprezie. Aby skorzystać z kolejnych zajęć fitness w wodzie zapraszamy we wtorek i czwartek na basen w CRW Dolinka. Natomiast w środę i piątek spotkania odbywają się w Krytej Pływalni. Rozpoczynają się zawsze o godzinie 20:00. Szczegółowy opis i cennik ćwiczeń, w ramach programu „Aktywuj się z MOSiR-em”, jest dostępny na mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR