W czwartek, 17 sierpnia, Góra Chrobrego po raz kolejny przyciągnie uwagę rowerzystów. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza fanów dwóch kółek w każdym wieku na czwartą edycję zawodów „Góralem na Chrobrego” w ramach Wakacji z MOSiR-em. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Dla najmłodszych przygotowana będą trasy u podnóża Góry Chrobrego, natomiast ci trochę starsi rowerzyści wystartują w klasycznym wyścigu z metą na szczycie. W zawodach dla dzieci nie będzie pomiaru czasu oraz klasyfikacji generalnej. Będą natomiast kategorie wiekowe: 3-4 lata, 5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat. Każdy młody uczestnik, który pokona tę trasę, otrzyma wyjątkowy medal.

W wyścigu głównym mogą startować osoby powyżej 13 roku życia (liczy się ukończenie 13 lat najpóźniej w dniu zawodów). Wyścig kobiet odbędzie się w kategorii OPEN, bez podziału na wiek. Mężczyźni zostaną natomiast podzieleni na kategorie wiekowe: 13-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50+. Trójka najszybszych osób w każdej kategorii otrzyma pamiątkowe puchary.

Trasy będą oznakowane, na stałe zabezpieczone przez organizatorów, wolontariuszy i ratowników medycznych. Wyścig dla dorosłych będzie urozmaicony  zakrętami, aby ułatwić wjazd. Na jego starcie każdy uczestnik otrzyma specjalny czytnik czasu, który na szczycie góry przystawi do punktu pomiarowego. Powrót zawodników z góry odbywać się będzie tylko po ulicy Chrobrego (odcinek brukowany). Wydruk z potwierdzeniem pomiaru uczestnik otrzyma później u sędziego. Przed zawodami wszyscy uczestnicy otrzymają pakiety startowe z numerami.

Program zawodów:

  • 16:00 – 17:00  – Biuro Zawodów, punkt informacyjny, zapisy.
  • 16:45 – Otwarcie zawodów, przywitanie uczestników i odprawa techniczna.
  • 17:00 – 18:00 – Starty indywidualne wszystkich dzieci (do 12 roku życia). Dzieci będą startować od najmłodszych do najstarszych. Medale będą wręczane każdemu dziecku od razu na mecie.
  • 18:15 – Wyścig główny – starty indywidualne wszystkich zawodników wg. numerów startowych

Po wyścigu dorosłych dekoracje najlepszych dorosłych w każdej kategorii wiekowej.

Zgłoszenia do zawodów „Góralem na Chrobrego” przyjmowane są do środy, 16 sierpnia, do godz. 23:59  przez formularz Google. W wyjątkowych przypadkach będzie można zapisać się 30 minut przed startem imprezy w biurze zawodów. Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona (limit 100 osób w zawodach dla dzieci i 100 osób w wyścigu dla dorosłych). Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie zawodów.

Każdy uczestnik zawodów jest zobowiązany do jazdy w kasku sztywnym, na rowerze napędzanym wyłącznie siłą własnych mięśni. Zawodnicy są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności podczas zjazdu po zakończeniu wyścigu na miejsce startu i zachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Organizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Urząd Miejski w Elblągu, Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu, Salon-Serwis Rowerowy WADECKI, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Tekst i fot. MOSiR