Po dwóch latach przerwy do Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka“ wróciła Elbląska Wiosna Pływacka. Na starcie pojawili się najmłodsi adepci pływania. Zobacz zdjęcia z zawodów.

Dzieci skaczą do basenu, sędziowie patrzą

Długość basenu – 25 metrów, temperatura wody – 27 stopni. Cel: wygrać. – Wiadomo, że każdy chce wygrać, ale zobaczymy jak nam pójdzie. Jak nie uda się w jednej konkurencji, to może w innej pójdzie nam lepiej – mówią uczestnicy.

Honory gospodarzy pełnią pływacy z UKP „Jedynka“. Łatwo dostrzec, komu kibicować, pływaków z „Jedynki“ wyróżniają czerwone czepki. Drugim elbląskim klubem, który wystawił swoją reprezentację na dzisiejsze zawody jest „Pirat“. W związku z tym, niektóre starty mają też wymiar derbowy. – Nie zastanawialiśmy się nad tym. Kibicujemy po prostu naszym kolegom – tłumaczą pływacy.

– Dziś pływają zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi. Będą rywalizować na wszystkich możliwych dystansach i stylach, jakie przewiduje się dla danego wieku. To dla nas szczególne zawody, ponieważ są to pierwsze po okresie pandemii zawody z otwartą widownią – mówi Katarzyna Jureko, prezes UKP Jedynka, organizatorka zawodów.

Zawody potrwają do popołudnia. Wyniki można śledzić tutaj.

Tekst i fot. portEl.pl