Setki elblążan odwiedziło dzisiaj (23 kwietnia) nowy plac zabaw w Parku Dolinka, aby wziąć udział w wyjątkowym festynie. Było wiele atrakcji, konkursów oraz przeróżnych propozycji dla małych i dużych uczestników. Zobacz zdjęcia.

Kobieta pokazuję ćwiczenia na scenie, dzieci ćwiczą

Wiosenna Dolinka, była pierwszą imprezą, zorganizowaną w tym miejscu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wraz z partnerami, przygotował dodatkowe atrakcje, przede wszystkim dla najmłodszych. Wszystkie propozycje były dostępne za darmo, a za wzięcie udziału w konkursach, dzieci otrzymywały talony na watę cukrową lub słodkie nagrody. Najpierw musiały jednak wykazać się zwinnością, szybkością czy poczuciem równowagi.

Na terenie Parku znajdowało się kilka stref, w których można było dostrzec konkretne atrakcje. W miejscu za rzeką swoje stanowiska przygotowali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Dzieci bardzo chętnie próbowały swoich sił w paintballu oraz na torze przeszkód, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi rekruci.

Straż Miejska zachęcała do rzucania kostką i zabawy z grą planszową, która bawiła i uczyła wielu ważnych rzeczy, związanych z ruchem i przepisami. Boisko otoczone bandami, było areną piłkarskich pojedynków oraz innych zabaw, toczonych pod czujnym okiem instruktorów z Akademii Młodego Piłkarza El-Futbol. A ci, którzy lubią pojeździć rowerem, mogli wsiąść na te elektryczne z E-bike WAITW i przetestować je na parkowych alejkach. Natomiast w międzyczasie na scenie trenerka personalna Anna Woronowicz zachęcała każdego, aby spróbował trochę poćwiczyć i poznać podstawy treningu na świeżym powietrzu.

Dziękujemy wszystkim za udział w festynie i zapraszamy na kolejne imprezy. Partnerami wydarzenia była Firma spawalnicza i biuro pracy WAITW, właściciel wypożyczalni i punktu sprzedaży rowerów elektrycznych E-bike, Akademia Młodego Piłkarza, 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Tekst i fot. MOSiR