Tegoroczny harmonogram wakacyjnych imprez był bardzo obfity i urozmaicony. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował 39 wydarzeń, 40 treningów, a we wszystkich bezpłatnych atrakcjach udział wzięło ponad 21 tysięcy osób. Zapraszamy na filmowe podsumowanie ostatnich 2 miesięcy.

Skate Park Show

Druga edycja warsztatów jazdy na hulajnodze, podczas których odbyły konkursy z nagrodami. Całą imprezę zakończył pokaz Olafa Żołny oraz Filipa Lorenca, a więc jednych z najlepszych riderów w kraju.

Turniej piłkarski 6×6

W ofercie wakacji znalazła się także propozycja dla fanów piłki nożnej. Na sztucznej murawie przy ul. Skrzydlatej spotkało się 11 drużyn, 100 piłkarzy, którzy grali na dwóch wydzielonych boiskach. Najlepsi otrzymali medale i puchary.

Festyn na Kalbarze

Ta największa impreza zorganizowana z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy zgromadziła aż 2 tysiące osób. Można było skorzystać z elektrycznych rowerów, gokartów, stanowiska do paintball-a, podziwiać mobilne laboratorium, czy sprzęt służb mundurowych. Najmłodsi mieli do dyspozycji dmuchańce, a także piłki do bubble football.

Spacery z leśnikiem w Bażantarni

Letnie popołudnia spędzaliśmy w Bażantarni. Uczestnicy czterokrotnie mieli okazję dowiedzieć się od przewodnika z Nadleśnictwa wielu ciekawostek. Dzięki temu każdy mógł poszerzyć swoją wiedzę.

Turnieje 3×3

Siatkówka, piłka nożna i koszykówka. W tych dyscyplinach odbyły się turnieje na Torze Kalbar. Każdy odbywał się dwukrotnie i cieszył się dużym zainteresowaniem. Dla najlepszych były medale i statuetki.

Turnieje tenisa stołowego

W wakacje odbyły się dwa turnieje, zorganizowane przy współpracy z EKS Mlexer. Obejrzeliśmy zacięte pojedynki, które rozgrywane były w 4 różnych kategoriach. Dla najlepszych były statuetki i medale.

Zajęcia z podstaw survivalu

Certyfikowany instruktor przedstawił nam porady odnośnie przebywania w lesie. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka wiedza może się nam przydać. Spotkania w Bażantarni odbyły się w wakacje dwukrotnie.

Gra miejska na Starówce

Na Starym Mieście odbyła się gra terenowa, w której udział wzięło ponad 80 uczestników. Każdy chętny mógł wziąć mapę i rozwiązać zagadki. Dla najsprytniejszych przygotowane były gadżety i słodycze.

Zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

W Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, odbyły się wakacyjne zawody pływackie, współorganizowane z Grupą Wodną. Podczas imprezy nie obowiązywał pomiar czasu. Ponadto każdy otrzymał nagrodę w postaci pamiątkowego medalu oraz słodkiego upominku.

Wycieczki kajakowe po rzece Elbląg

W tegoroczne wakacje czterokrotnie spotykaliśmy się na rzece Elbląg. Imprezy odbywały się z udziałem przewodnika PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej. Odwiedzaliśmy min. suwnicę bramową czy aleję kotwic.

Popołudniowe wycieczki rowerowe

Wyspa Nowakowska, Dolina Kamienicy, Osada Truso oraz Kirkut w Pasłęku – to lista lokalizacji, które odwiedziliśmy na rowerach. Na zakończenie każdej z wycieczek, były smaczne lody.

Rowerem na orientację

Ponad 70 osób wzięło udział w rowerowej orientacji, poprowadzonej szlakiem sportowych obiektów elbląskiego MOSiR-u. Każdy uczestnik otrzymał mapę i miał za zadanie jak najszybciej pokonać trasę.

Hulaj-nóżka i Kalbar na Okrągło

Dwie duże imprezy na Torze Kalbar, w których udział wzięły dzieci oraz dorośli. Najmłodsi wystartowali w wyścigach na rowerkach biegowych oraz na hulajnogach, a starsi na rolkach. W zawodach wzięło udział łącznie 200 osób. Dla każdego były medale i słodycze, a dla najszybszych także puchary.

Turnieje siatkówki plażowej

W tym roku odbyły się turnieje o Puchar Dyrektora MOSiR oraz Prezydenta Miasta Elbląg, a areną imprez były boiska w Piastowie (Milejewo) oraz Elblągu (Przystań Grupy Wodnej). Zwycięzcami pierwszych zawodów okazali się zawodnicy ZCP, zaś drugi puchar wzniosła ekipa Polley Pisz.

Turniej tenisa ziemnego na Kalbarze

Na kortach Toru Kalbar gracze rywalizowali ze sobą w systemie brazylijskim. Zwycięzcą został Marcin Karwacki, który w finale pokonał Mateusza Wysockiego 6:4.

Wyścigi na pumptracku

Na torze przy ul. Kłoczkowskiego została wyznaczona 100-metrowa trasa. Uczestnicy mieli po dwie próby. Podczas każdego startu mierzony był czas. Imprezę urozmaiciły także gokarty czy grill.

Tor przeszkód na rowerach wodnych

Wodny tor przeszkód na rzece Elbląg pokonywały osady na rowerach wodnych. W tej zabawie wzięło udział wielu chętnych, w tym rodziny z dziećmi. Partnerem wydarzenia była Przystań Grupy Wodnej.

Biegi na orientację

Był to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, jednocześnie unikając upalnego słońca. W Bażantarni oraz Parku Kajki ugościliśmy kilkadziesiąt osób, w tym rodziny z dziećmi.

Wyścig Smoczych Łodzi

Nieodzowny element Elbląskiego Święta Chleba. W wyścigu obejrzeliśmy komplet 16 osad, a w nich prawie 300 zawodników. Najszybsza okazała się drużyna „Dzieci 50+”, która na koniec wzniosła Puchar Prezydenta Miasta Elbląg.

Aquathlon

Na zakończenie wakacji wybraliśmy się do Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka na zawody dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w pływaniu i bieganiu. Każdy otrzymał pamiątkowy medal oraz słodki upominek, zaś najszybsi także i puchary.

W ramach bezpłatnego programu „Wakacje z MOSiR-em 2022” można było skorzystać ze strefy gier i zabaw w budynku Lodowiska Helena, udostępniony był Tor Wrotkarski Kalbar wraz z wielofunkcyjnymi boiskami. Również na Torze wrotkarskim odbywały się zajęcia prowadzone przez trenerów elbląskich klubów sportowych: UKS Wikingowie oraz UKS Szóstka. Natomiast miłośnicy biegania spotykali się przez całe wakacje 3 razy w tygodniu uczestnicząc w treningach Biegowa Bażantarnia, organizowanych we współpracy z Team Karaś Elbląg.

Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania Wakacji z MOSiR-em oraz na wrześniowe imprezy sportowe i rekreacyjne. Szczegóły na stronie MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR