Uliczna piłka nożna to powrót do czasów, gdy na osiedlowych boiskach liczyła się przede wszystkim technika, spryt i gra zespołowa. W akcji zobaczymy trzyosobowe zespoły, które będą mierzyć się na małym boisku z hokejowymi bramkami. Startujemy w środę, 9 sierpnia, od 17:00 na boiskach Toru Kalbar. Zapisy od 16:30 przed grą. Udział bezpłatny.

Turniej piłki nożnej 3×3 to propozycja dla tych, którzy przyjaźnią się z futbolówką przy nodze i lubią grać na małej przestrzeni. A co z zasadami gry? Obowiązywać będzie zakaz wślizgów i agresywnej gry ciałem (odpychania, pociągania, ataku z tyłu). Gramy bez bramkarza (każdy nim jest) i nie używamy rąk. Wszystkie auty i rzuty rożne wykonujemy nogą, a piłka nie może się w tym czasie toczyć. Rzuty karne tzw. „hokejowe” (1 na 1 z bramkarzem) dyktowane będą po 3 faulach drużyny, a rzuty wolne wykonywane będą bezpośrednio. Nie gramy na czas, tylko szybko wprowadzamy piłkę do gry po opuszczeniu jej poza granice boiska. Obowiązują przy tym zasady fair play – szanujemy siebie nawzajem i dobrze się bawimy.

W turnieju może wziąć udział maksymalnie 16 zespołów. W imprezie mogą wziąć udział uczestnicy, którzy w dniu rywalizacji mają ukończone 16 lat. Osoby niepełnoletnie muszą w dniu zawodów, przed startem w turnieju, dostarczyć podpisane przez rodziców/opiekunów prawnych oświadczenie, które jest dostępne w treści regulaminu tutaj lub te otrzymane w biurze zawodów. W każdej drużynie może być zgłoszonych minimum 3 i maksymalnie 4 zawodników. Pełny regulamin znajdziesz tutaj.

Zapoznaj się ze szczegółowym harmonogramem programu Wakacje z MOSiR-em.

Tekst i fot. MOSiR