Rozpoczynamy sezon turniejów streetballa. Pierwsze zawody odbędą się w środę, 17 maja, na boisku wewnątrz Toru Kalbar przy ul. Agrykola. Udział w rozgrywkach jest bezpłatny, a do wygrania medale i statuetki. Zapisy drużyn w biurze zawodów przed grą.

Sezon na imprezy plenerowe ruszył pełną parą, więc Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza na pierwszy w tym roku turniej koszykówki ulicznej. Jest to kontynuacja cyklu imprez dla fanów basketu w tej ciekawej odmianie 3×3. Turniej, który rozpocznie rywalizację w 2023 roku, wystartuje na boisku, znajdujących się wewnątrz Toru Kalbar. 

W zawodach może wziąć udział każdy, kto ukończył 16 lat. Gramy w oparciu o typowe dla streetballa zasady. Mecze rozgrywane są bez sędziów, obowiązują więc zasady fair play. Osoby niepełnoletnie w dniu zawodów, przed startem w turnieju, muszą dostarczyć podpisane przez rodziców/opiekunów prawnych oświadczenie, które jest dostępne w treści regulaminu tutaj lub te otrzymane w biurze zawodów. W każdej drużynie może być zgłoszonych maksymalnie 4 zawodników (3+1 rezerwowy).

Zapisy rozpoczną się o 16:30, a pierwsze mecze o godz. 17. System rozgrywek dopasowany będzie do liczby drużyn. Dla trzech najlepszych ekip przygotowane będą medale i statuetki. 

Tekst i fot. MOSiR