Podczas pierwszego w tym roku rowerowego spaceru zajrzeliśmy na niebieski i czerwony szlak w Bażantarni. Dzięki obecności leśnika poznaliśmy ciekawostki na temat otaczającego nas krajobrazu, a także odwiedziliśmy kilka interesujących miejsc. Zobacz naszą fotorelację.

Rowerowe spacery z leśnikiem to impreza, podczas której będzie można aktywnie spędzić czas w lesie. Poznajemy jego tajemnice dzięki fachowemu komentarzowi leśnika. Wszystko to odbywa się podczas krótkich, do 10 km, rowerowych przejażdżek, które raz na jakiś czas przeradzają się w spacery szlakami i ścieżkami Bażantarni, na terenie leśnictw Dąbrowa i Dębica.

Wczoraj, podczas jazdy w towarzystwie Jana Piotrowskiego, specjalisty ds. komunikacji i promocji w Nadleśnictwie Elbląg, zajrzeliśmy na niebieski szlak pieszy od polany z wiatami do Srebrnego Potoku, który sforsowaliśmy po kamieniach, a potem obejrzeliśmy szlak czerwony do Parasola i z powrotem na polanę z wiatami i pod siedzibę Nadleśnictwa Elbląg w pałacu Augusta Abbega. W sumie przejechaliśmy 8 km.

Po drodze była jazda szybka, jazda wolna, spacerowanie i noszenie rowerów – czyli wszystkie mięśnie pracowały. Do tego doszło relaksująco działające zielone otoczenie Bażantarni.

Kolejna edycja rowerowych spacerów z leśnikiem już za dwa tygodnie, 23 maja o godzinie 17:00. Ruszamy spod siedziby Nadleśnictwa Elbląg, ul. Marymoncka 5.

Tekst i fot. MOSiR