XIII Elbląski Bieg Piekarczyka wystartuje już w czerwcu, zatem warto rozpocząć wspólne przygotowania do największej biegowej imprezy w naszym mieście. W tym pomoże grupa sympatycznych pasjonatów z Team Karaś. Przyjdź na spotkanie, a zobaczysz, że biegać każdy może.

Grupa biegaczy stoi na parkingu

6 czerwca na trasę ulicami Elbląga wyruszy wielu miejscowych i nie tylko uczestników. Aby wypracować dobrą formę i poprawić swoją kondycję w rozpoczynającym się sezonie najlepiej brać przykład z doświadczonych biegaczy. W czasie wspólnych zajęć z Team Karaś nie zabraknie fachowców w tej dziedzinie, takich jak Wojtek Bartnicki, którzy posłużą pomocą zarówno doświadczonym, jak i początkującym.

Podczas spotkań dystans, tempo i inne czynniki będą dostosowane do osób, które pojawią się na treningu. W efekcie nie trzeba się obawiać ciężkiej przeprawy. Najpierw odbędzie się rozgrzewka, a potem wszyscy razem udadzą się na szlaki urokliwej Bażantarni. Jeżeli chcesz wziąć udział w Biegu Piekarczyka, dołącz do grupy i łagodnie rozpocznij przygodę z tą piękną dyscypliną.

Treningi z Team Karaś odbywają się w poniedziałki, środy i piątki, o 18:30, a spotkamy się przy muszli koncertowej w Bażantarni. Nasze zajęcia trwają około godziny, co pozwoli w idealny sposób przystosować organizm do wysiłku i nabrać cennych wskazówek. Udział w treningach jest bezpłatny.

Trwają zapisy na Bieg Piekarczyka i Mini Bieg Piekarczyka dla dzieci. Można pobiec na 5 lub 10 km. Polecamy także bieg drużynowy. Każdy z uczestników obu Biegów oraz zawodów dla dzieci i młodzieży ma możliwość zakupienia koszulki technicznej. Koszt zakupu koszulki wynosi 25 zł. Zapisy i szczegóły na biegpiekarczyka.pl.

Organizatorami XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR