Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, w ramach wakacyjnych imprez, zaprasza do udziału w pierwszej z cyklu trzech popołudniowych wycieczek rowerowych po najbliższych okolicach Elbląga. Miłośnicy dwóch kółek będą eksplorować gruntowe drogi Terkawki. Ruszamy we wtorek (27 czerwca) o godz. 17:00 z ronda Bitwy pod Grunwaldem.

Na dobry początek wakacyjnych przejażdżek proponujemy i zapraszamy na trasę po Terkawce, czyli obszarze dawnego poligonu przy drodze S22. Podczas wycieczki zapoznamy się z układem dróg na tym terenie oraz sprawdzimy co tam się dzieje. Dystans ok. 21 km.

Dzięki wsparciu Gminy Elbląg, obchodzącej w tym roku swoje 50-lecie, na uczestników wycieczki będą czekały lody w Przystani Elbląg Grupy Wodnej. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Czas trwania imprezy to około 3 godzin. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Warto zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę we właściwym rozmiarze, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) wyposażonych w działające przerzutki. Dominującą nawierzchnią na trasie będą drogi gruntowe oraz asfalt.

Start we wtorek 27 czerwca o godz. 17:00 z ronda Bitwy pod Grunwaldem.

Partnerem rowerowych wydarzeń, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jest Salon-Serwis Rowerowy Wadecki.

Tekst i fot. MOSiR