Znajomość zasad bezpieczeństwa na drodze to wiedza, którą warto posiadać. Jak co roku, z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Kierowcy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił wszystkich elblążan na rodzinny festyn, podczas którego nie brakowało atrakcji związanych z tematyką imprezy. Zobacz zdjęcia.

Każdy, kto tego dnia odwiedził Tor Kalbar, mógł skorzystać z wielu różnych atrakcji. Dzień Bezpiecznego Kierowcy nie mógł odbyć się bez elbląskich służb (Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna), które pojawiły się wraz z alko-goglami i dużą grą planszową, ale także udostępniły wszystkim zainteresowanym swoje wozy oraz przedstawiły kilka krótkich wykładów na temat bezpieczeństwa na drodze. Małą tradycją podczas festynu stał się również symulator zderzeń, udostępniony przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowe oraz tor przeszkód dla rowerków i hulajnóg. Na jednym z łuków toru pojawiły się bicykle, a po przeciwnej stronie cieszące się zawsze dużą popularnością dmuchane place zabaw.

Po raz pierwszy do wydarzenia włączyła się firma PSB Mrówka, która przygotowała dla najmłodszych mnóstwo niespodzianek – malowanie twarzy, opaski odblaskowe, balony, trampolinę, konkursy z nagrodami oraz słodkie krówki, które rozdawała sympatyczna maskotka.  W strefie żołnierzy WOT znalazło się stanowisko z paintballem i sprawnościowy tor przeszkód, a oprócz tego uczestnicy mogli przyjrzeć się z bliska wojskowemu sprzętowi.

Organizatorami festynu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski.

Partnerzy: 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Straż Miejska w Elblągu, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, PSB Mrówka Elbląg.

Tekst i fot. MOSiR