Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na to, jak uczcić zbliżający się Dzień Matki, zapraszamy do świętowania w plenerze. Wypalanie w drewnie, zabawy z chustą Klanza i tunelem animacyjnym, spacer z przewodnikiem po Bażantarni i rajd rowerowy – to tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy. 

Zachęcamy całe rodziny do udziału w pikniku „Święto Mamy pod Gwiazdami”. Dzięki współpracy z różnymi partnerami gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Na uczestników czekać będzie sportowy tor przeszkód przygotowany przez MOSiR, bieg sprawnościowy z harcerzami oraz zabawy plastyczne w namiocie Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. Nadleśnictwo Elbląg zaprosi na stoisko pirografii, czyli wypalania w drewnie, a o zabawy i animacje dla najmłodszych zadbają pracownicy WMBP w Elblągu. Nie zapominamy też o trwającym obecnie Roku Mikołaja Kopernika, dlatego na stoisku przygotowanym przez Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej będzie można dowiedzieć się jakie rośliny były wykorzystywane w ziołolecznictwie w czasach tego znakomitego astronoma.

Święto Mamy pod Gwiazdami odbędzie się w piątek (26.05.2023) na polanie obok wiaty Margitka. Szczegółowy program zamieszczamy poniżej.

17:00 – 20:00 stoiska organizatora i partnerów:

Nadleśnictwo Elbląg: gry i zabawy o tematyce przyrodniczej, warsztaty wypalania w drewnie.

Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej: gry i zabawy przyrodnicze. Tematem przewodnim będą rośliny wykorzystywane w czasach Mikołaja Kopernika. Nieco starszych, którzy lubią wyzwania i zagadki zapraszamy do udziału w quizie wiedzy o odkryciach i działalności naszego wybitnego astronoma i naukowca.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne: namiot kreatywności artystycznej, bum bum rurki, słomki konstrukcyjne.

MOSiR – sportowy tor przeszkód.

WMBP w Elblągu: gry i zabawy z chustą Klanza i tunelem animacyjnym.

17:45 – spacer z przewodnikiem „Tajemnice Bażantarni”. Zbiórka chętnych na dużej polanie. Uczestników prosimy o zaopatrzenie się w odpowiedni strój. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców bądź opiekunów. Spacer potrwa około 1,5 godziny.

18:00 – ognisko (prowiant we własnym zakresie)

Dodatkowo o godz. 16:30 spod budynku Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Św. Ducha 25 wyruszy rajd rowerowy. Do wyboru będą dwie trasy o różnym stopniu trudności: ścieżkami rowerowymi do Bażantarni lub Szlakiem Kopernikowskim.

Organizator: Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Partnerzy: Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Nadleśnictwo Elbląg, Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu, ZHP: 5 EMDSH Visele i16 EŻDH Lilie.

Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa Portel.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin.

Tekst i fot. Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu