W nadchodzącą niedzielę, 3 września, Bażantarnia stanie się sercem wyjątkowych biegów, bowiem to właśnie tam odbędzie się trzecia edycja Mistrzostw Elbląga w Biegach Przełajowych. To wydarzenie ma wyjątkowy cel – wsparcie 3-letniego Huberta z Elbląga w jego procesie rehabilitacji. Każdy kto przeoczył zapisy online, będzie mógł dołączyć również na miejscu w biurze zawodów.

Hubert, to niezwykły mały bohater, który musi stawić czoła potylicznej przepuklinie mózgowej, heterotopii istoty szarej, małogłowiu w przebiegu wrodzonej wady mózgowia oraz hipoplazji nerwów wzrokowych. Jego walka z tymi wyzwaniami zasługuje na naszą wsparcie i solidarność. Każdy krok, jaki podejmiemy podczas tych biegów, będzie krokiem w kierunku poprawy życia tego niezwykłego chłopca.

Rozpoczęcie imprezy planowane jest od biegu dla dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 16 lat. Dla nich przygotowano pięć różnych dystansów: 50, 100, 200, 300 i 400 metrów. W tych biegach nie będzie pomiaru czasu, a najważniejsze jest uczestnictwo i wspólna zabawa. Później rozpocznie się bieg dodatkowy na dystansie 5 km (jedna pętla trasy). Następnie na starcie ustawią się uczestnicy Biegu Głównego, tym razem na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km).

Na Biegu Głównym i Biegu Towarzyszącym na 5 km dostępne będą dwa punkty nawadniania. W obu biegach prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu, obsługiwany przez profesjonalną firmę pomiarową. Klasyfikacje w Biegu Głównym będą z podziałem na kobiety i mężczyzn, wraz z kategoriami wiekowymi. W Biegu Dodatkowym obowiązywać będzie tylko klasyfikacja generalna. Regulamin imprezy dostępny jest tutaj.

Biuro zawodów będzie się znajdowało w okolicach startu i mety na dużej polanie w Bażantarni, a jego otwarcie nastąpi o 8:30. W tym miejscu będzie można odebrać swoje pakiety startowe, a także zapisać się na biegi. Opłata startowa w Biegu Głównym wynosi 50 zł, Biegu Dodatkowym na 5 km 40 zł, Biegu dzieci i młodzieży 25 zł, ale istnieje możliwość wpłacenia większych kwot, które wesprą dzielnego Huberta.

Wszyscy uczestnicy każdego z biegów otrzymają medale. Pamiątkowe statuetki powędrują natomiast do trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej Biegu Głównego, w jego poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dla trzech najlepszych osób w Biegu Dodatkowym.

Organizatorem wydarzenia jest: Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” w Elblągu, a współorganizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Bartnicki Team Elbląg.

Program zawodów:

  • 8.30 – otwarcie biura zawodów
  • 10.00 – start Biegu dla dzieci i młodzieży
  • 11.00 – start Biegu na 5 km
  • 11.30 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu na 5 km
  • 12.00 – start Biegu Głównego na 10 km
  • 13.00 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu Głównego
  • 13.30 – dekoracja zwycięzców w kategorii Open w Biegu na 5 km oraz w kategorii Open i kategoriach wiekowych Biegu Głównego.
  • 14.00 – zakończenie imprezy.

Tekst i fot. MOSiR