Minął drugi tydzień Wakacji z MOSiR-em, podczas którego zaproponowaliśmy wszystkim zainteresowanym urozmaicony program atrakcji, utrzymany w tematyce sportowo-rekreacyjnej. Zobacz, jak aktywnie spędziliśmy ostatnie dni wspólnie z mieszkańcami.

Spacery z leśnikiem w Bażantarni

Bardzo ciekawa forma poznawania sekretów oraz historii Bażantarni. Wraz z przewodnikiem z Nadleśnictwa Elbląg odkrywaliśmy leśne szlaki, a opowieści towarzyszącego nam eksperta urozmaiciły każdemu wędrówkę wśród pięknych krajobrazów. Dzięki temu każdy mógł dzięki poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą.

Turniej siatkówki 3×3 (zobacz zdjęcia)

Za nami pierwszy, wakacyjny turniej trzyosobowych drużyn w piłkę siatkową. Na terenie toru „Kalbar” nie zabrakło zdrowej i sportowej rywalizacji, za którą najlepsi uczestnicy zostali na koniec nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami oraz medalami. Tym razem triumfowali Mleczni Ludzie, a już 10 sierpnia być może poznamy nowego triumfatora. Zainteresowanych turniejem prosimy o zaznaczenie powyższej daty w kalendarzu.

Turniej tenisa stołowego (zobacz zdjęcia)

Dźwięk piszczącego o parkiet obuwia, charakterystyczny odgłos odbijającej się od stołu piłeczki oraz okrzyki radości po udanych wymianach i zdobytych punktach. Ten unikalny klimat towarzyszył nam podczas turnieju, organizowanego przy współpracy z EKS „Mlexer”. Obejrzeliśmy bardzo zacięte pojedynki, które rozgrywane były w 4 różnych kategoriach. Kolejna edycja turnieju 18 sierpnia.

Zajęcia z UKS Wikingowie

Wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym „Wikingowie” wystartowaliśmy z cyklem zajęć sportowych, które odbywają się na torze „Kalbar”. Tutaj nauczycie się jazdy na rolkach i poznacie podstawy gry w hokeja, ale nie zabraknie również zajęć ogólnorozwojowych. Bezpłatne zajęcia odbywają się w każde czwartki o godzinie 17:00.

Zajęcia z podstaw survivalu (zdjęcia)

Od teraz wiemy, jak poprawnie czytać mapę i jak rozpalić ognisko za pomocą krzesiwa. Certyfikowany instruktor przedstawił nam także kilka przydatnych porad odnośnie przebywania w lesie i zachowania się w różnych, niecodziennych sytuacjach. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka wiedza może się nam przydać, więc tym bardziej warto było ją poznać.

Gra miejska na Starówce (zdjęcia)

Na Starym Mieście odbyła się kolejna gra terenowa, w której udział wzięło ponad 80 uczestników, mimo deszczowej pogody. Każdy chętny mógł wziąć ze sobą mapę tej części Elbląga i znaleźć rozwiązania zagadek, przypisanych do odpowiednich punktów. Dla tych, którym ta sztuka się udała, przygotowane były gadżety i słodycze. Na następne zabawy z orientacją zapraszamy 24 lipca, gdy wystartuje impreza dla rowerzystów, którzy będą szukać ukrytych punktów na wszystkich obiektach MOSiR, a także 13 sierpnia, gdy rozpoczną się klasyczne gry rodzinne i spacery w Parku Modrzewia.

Tekst i fot. MOSiR