Jesień wcale nie musi być nudna i ponura. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na ciekawe aktywności na świeżym powietrzu, w tym Bieg Niepodległości czy wycieczka rowerowa, zajęcia fitness, naukę jazdy na łyżwach i imprezy w basenie. Będzie wiele atrakcji dla każdego.

Wycieczka rowerowa na Żuławy

Pojedź z nami na rowerze. Miejska Wycieczka Rowerowa wybierze się w niedzielę, 6 listopada, w kierunku trzech ciekawych wsi: Myszewo, Myszkowo i Myszewko. A tam wsłuchamy się w opowieść przewodnika z elbląskiego PTTK i wzmocnimy się słodkim wsparciem energetycznym. Trasa 53 km. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Start o 10:00 z okolic napisu „Elbląg” na Starym Mieście.

VIII Elbląski Bieg Niepodległości

Wystartuj w kolejnej edycji naszej imprezy. Zapisz swoje dziecko na Mały Bieg Niepodległości, a sam pobiegnij na dystansie 10 km lub w sztafecie 3 x 3,33 km. Rywalizuj lub po prostu dobrze się baw. Dla każdego pamiątkowy medal! Uwaga, zapisy trwają tylko do poniedziałku, 7 listopada. Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Aquamaraton

Kolejna edycja popularnego spotkania z wodnym fitnessem. 17 listopada zapraszamy na maraton Aqua fitnessu w CRW Dolinka. W cenie 28 zł lub wejścia na karnet każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z wielu różnorodnych zajęć w wodzie. Podczas tego spotkania nasi instruktorzy zachęcą do ćwiczeń w rytm muzyki. Spróbujemy aqua betomic, zajęć z makaronami, aqua hantlami oraz tanecznej zumby. Wspólna zabawa potrwa w godzinach 19:30-21:30.

Andrzejki w wodzie

Jest wiele możliwości spędzenia tego dnia. Naszym zdaniem warto wybrać się do Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, które podczas Andrzejek będzie miało wyjątkową oprawę. Cały obiekt będzie wtedy miejscem zabaw i relaksu. Pojawią się konkursy, zajęcia i bar z kolorowymi napojami. Idealna propozycja dla młodzieży i dorosłych. Szczegóły wkrótce.

Nauka jazdy na łyżwach (osobno dla dzieci, osobno dla młodzieży i dorosłych)

Uczymy jazdy po lodzie. Jeżeli chcesz postawić pierwsze kroki na tafli lub doskonalić swoje umiejętności, zapraszamy na zajęcia z instruktorką łyżwiarstwa. We wtorki o godzinie 18 są zajęcia dla dzieci do 12 roku życia, natomiast w czwartki, także o godzinie 18, ćwiczą młodzież powyżej 12 lat i dorośli. Szczegóły tutaj.

Aktywuj się z MOSiR-em

Cykl zajęć rekreacyjnych dla dorosłych. Proponujemy ćwiczenia w sali fitness w lodowisku Helena, czyli Turbo Spalanie, Joga i Zumba, a także w wodzie, w postaci różnych odmian Aqua fitnessu i zajęć dla seniorów. Dla fanów siłowni odbywają się spotkania z instruktorem w ramach Easy Gym Trening. O tym wszystkim można przeczytać tutaj.

Tekst i fot. MOSiR