Szesnaście zadań czekało na uczestników gry miejskiej ,,Elbląska Starówka”, która została zorganizowana w ramach ,,Wakacji z MOSiRem”. Zobacz zdjęcia.

W biurze zawodów przy Bramie Targowej pierwsi chętni pojawili się chwilę przed godziną 12, aby po zapoznaniu się z regulaminem i zasadami wziąć do ręki mapę elbląskiego Starego Miasta  i ruszyć na około 3 km spacer zabytkowymi uliczkami.

Zasady gry miejskiej są bardzo proste i zrozumiałe nawet dla dzieci, które ze swoimi opiekunami chętnie się zaangażowały w tę zabawę.

Na mapie było zaznaczone 16 punktów, które należało odwiedzić i odpowiedzieć na pytania związane z nimi.
Pytania były na odwrocie mapy, każde zawierało 3 możliwe odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna. Ostatnim zadaniem było odwiedzenie punktu Informacji Turystycznej w Bramie Targowej i zdobycie pieczątki z jej wizerunkiem.

Odwiedzenie wszystkich punktów zajmowało uczestnikom około 30 minut i po rozwiązaniu wszystkich zadań wracali oni na miejsce startu. Tutaj ich karty były sprawdzane i każdy otrzymywał dyplom, gadżet oraz słodką niespodziankę. W grze wzięło udział prawie 150 osób.

Zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych imprezach, organizowanych w ramach programu Wakacje z MOSiRem.

Tekst i fot. MOSiR