W sobotę odbyła się pierwsza w te wakacje impreza na orientację. Gry rodzinne, w połączeniu z biegami, przyciągnęły w Parku Kajki kilkadziesiąt osób, w tym rodziny z dziećmi. Impreza odbyła się w ramach Wakacji z MOSiR-em. Zobacz zdjęcia.

Biegi i spacery na orientację to popularna forma rozrywki i rekreacji. Można obcować z przyrodą, odkrywać tajemnice parków i miejskiej okolicy oraz miło spędzić czas. Ta zabawa przypomina po części dawne podchody. Każdy uczestnik otrzymuje mapę z zaznaczonymi punktami i podąża ich szlakiem. Za odnalezienie wszystkich punktów czeka pamiątkowy dyplom.

W Parku Kajki przygotowana została przyjemna trasa rodzinna. Wszyscy chętni, także i ci najmłodsi, nie mieli kłopotu z jej pokonaniem. A to sprawiło im dużo frajdy.

Na kolejną grę zapraszamy w sobotę, 10 lipca, na Stare Miasto. Od godziny 12:00 przy Bramie Targowej wystartuje nasze biuro, w którym znajdować się będą mapy z zaznaczonymi punktami, do których przypisane będą zagadki. Ci, którym uda się znaleźć punkty i właściwe odpowiedzi, otrzymają ciekawe gadżety.

Szczegółowy program Wakacji z MOSiR-em dostępny jest tutaj.

Tekst i fot. MOSiR