W ostatni lipcowy wtorek spotkaliśmy się przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg, by uczestniczyć w spacerze z leśnikiem, zorganizowanym w ramach Wakacji z MOSiR-em. Tym razem grupa miała okazję przejść się szlakiem czerwonym w kierunku Diabelskiego Kamienia, a potem wrócić szlakiem zielonym w kierunku muszli koncertowej.

Wycieczka prowadzona bardzo spokojnym tempem – przypominamy, że wakacyjne edycje są piesze i tym razem rowerów nie wykorzystujemy – z licznymi postojami trwała dwie godziny, podczas których pokonaliśmy około 5 kilometrów. Leśne ciekawostki zgromadziły ponad 20 osób, cieszył w tym gronie liczny udział najmłodszych wędrowców z rodzicami.

Naszym fachowcem na trasie był Jarosław Mytych, specjalista ds. edukacji leśnej i turystyki w Nadleśnictwie Elbląg. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o otaczających nas roślinach, była także okazja sprawdzić swoją wiedzę, bo pytania były również kierowane do nas.

Na kolejny spacer z leśnikiem zapraszamy 9 sierpnia o godzinie 17:00. Miejsce spotkania i szczegóły podamy niebawem. Przypominamy także o pozostałych imprezach organizowanych w ramach programu Wakacje z MOSiR-em.       

Tekst i fot. MOSiR