Pomruki burzy a potem lekki deszcz towarzyszyły grupie spacerowiczów, którzy spotkali się przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg, by uczestniczyć w ostatnim wakacyjnym ,,Spacerze z leśnikiem” zorganizowanym w ramach akcji ,,Wakacje z MOSiR-em 2022”.  Tym razem grupa miała okazję przejść się szlakiem niebieskim w kierunku dawnego mostka Elewów, a potem wrócić szlakiem żółtym do leśniczówki Dębica i dalej na miejsce startu. Zobacz zdjęcia.

Wycieczka prowadzona bardzo spokojnym tempem i z licznymi postojami trwała prawie dwie godziny, podczas których pokonaliśmy około 5 km. Leśne ciekawostki zgromadziły cały przekrój wiekowy uczestników,  a szczególnie cieszył w tym gronie liczny udział najmłodszych wędrowców z rodzicami.

Naszym fachowcem na trasie był Jarosław Mytych, specjalista ds. edukacji leśnej i turystyki w Nadleśnictwie Elbląg. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o otaczających nas roślinach, była także okazja zobaczyć jak skutecznie działają liście w roli parasola chroniącego przed deszczem.

Od września wracają rowerowe spacery z leśnikiem. Terminy i szczegóły podamy niebawem.

Tekst i fot. MOSiR