Rowerowy spacer z leśnikiem doczekał się rekordu frekwencji. Druga tegoroczna edycja zgromadziła 21 osób w tym kilkoro dzieci z których jedno jechało sobie wygodnie w foteliku. Naszym przewodnikiem terenowym był Jarosław Mytych, starszy specjalista Służy Leśnej ds. edukacji leśnej i turystyki w Nadleśnictwie Elbląg. Zobacz naszą fotorelację.

Rowerowe spacery z leśnikiem to impreza, podczas której będzie można aktywnie spędzić czas w lesie. Poznajemy jego tajemnice dzięki fachowemu komentarzowi leśnika. Wszystko to odbywa się podczas krótkich, do 10 km, rowerowych przejażdżek, które raz na jakiś czas przeradzają się w spacery szlakami i ścieżkami Bażantarni, na terenie leśnictw Dąbrowa i Dębica.

Wczoraj na trasie zaliczyliśmy szlak GreenVelo, wiatę Wiktorówkę, szlak pieszy żółty, szlak pieszy zielony i szlak pieszy czerwony ,,Kopernikowski” pokonując dostojnym tempem i bez pośpiechu 8 km.

Pobyt w lesie ,,uprzyjemniały” stada komarów, co wyraźnie sugeruje, żeby ubierać się w długie spodnie i podobnie długie rękawy. 

Na kolejną edycję rowerowych spacerów z leśnikiem zapraszamy w czerwcu. Szczegóły niebawem.

Tekst i fot. MOSiR