Przed nami druga runda Biegów na Orientację w sezonie 2023/2024. Biegać z mapą będziemy już w najbliższą sobotę, tym razem miejscem spotkania będzie Park Modrzewie. Przypominamy, że w wydarzeniu może wziąć udział każdy, bez względu na wiek.

Niższe temperatury nie przeszkadzają w zorganizowaniu cyklicznych spotkań Biegu na Orientację, a dodają wręcz magicznego klimatu. Już w najbliższą sobotę będzie okazja do wzięcia udziału w kolejnej rundzie. Zapisy na bieg będą prowadzone bezpośrednio w dniu spotkania, od godziny 10:00, a sam udział jest bezpłatny.

Podczas każdej rundy organizatorzy dopasowują trasę do wieku uczestników oraz ich doświadczenia w biegach na orientację. Zawodnicy będą walczyć każdorazowo o medale, które przyznawane będą w kilku kategoriach: kobiety, mężczyźni, dzieci (z podziałem na wiek) oraz rodziny.

W zabawie może wziąć udział każdy. Można biegać, można chodzić, można spacerować
z kijkami, indywidualnie, z rodziną, ze znajomymi, a nawet z psem. Zasady są bardzo proste, ponieważ celem każdego uczestnika lub uczestniczki jest pokonanie trasy poprzez odnajdywanie ukrytych punktów kontrolnych. Do pomocy uczestnicy otrzymają szczegółową mapę.

Starty imprezy o godz. 10.00. Zapisy w dniu 16 grudnia (sobota) będę prowadzone na miejscu w biurze zawodów przy Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej na ulicy Mazurskiej 6.

Biegi na orientację są cykliczną imprezą organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu
i Rekreacji w Elblągu oraz Elbląski Klub Orienteeringu Gryf.

Regulamin jest dostępny na stronie MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR