Biegi na orientację to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Każdy będzie się o tym mógł przekonać, odwiedzając w najbliższą sobotę elbląską Bażantarnię. Na polanie z wiatami odbędzie się również Fabrykowy Dzień Dziecka. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

W najbliższą sobotę (10.06) w elbląskiej Bażantarni odbędzie się czwarta runda Grand Prix Elbląga organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz mistrzostwa Elbląga w biegach na orientację organizowane przy wsparciu Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Zapisy na zawody prowadzone będą na miejscu, w biurze zawodów, które zostanie zlokalizowane na polanie z wiatami, a udział jest bezpłatny. To dobra okazja, żeby przekonać się, że biegi na orientację to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i propozycja dla całych rodzin. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 10:30, a zawody rozpoczną się o godz. 11:00.

W zawodach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy płeć. Można biegać indywidualnie, z rodziną, ze znajomymi czy z psem. Można też trasę przejść spacerem lub z kijkami. A zasady są bardzo proste, ponieważ celem każdego uczestnika jest jak najszybsze pokonanie trasy poprzez odnajdywanie ukrytych w przestrzeni parku leśnego Bażantarnia punktów kontrolnych. W tym celu uczestnicy mają do pomocy szczegółową mapę.

W tym samym czasie na polanie z wiatami rozpocznie się III Fabrykowy Dzień Dziecka. Jak informują organizatorzy, na wszystkich będą czekały różnorodne atrakcje: pokaz sprzętu strażackiego, sensoplastyka dla najmłodszych, tor przeszkód, przeciąganie liny, animacje, gry wielkoformatowe, pierwsza pomoc dla najmłodszych, kącik kreatywny (rysowanie, malowanie, lepienie), pląsy i tańce na polanie, stoisko z rękodziełem. Dodatkowo zaplanowany jest występ drużyny zuchowej i harcerskiej. Na polanie stworzona zostanie również strefa gastronomiczna, a dodatkowo odbędzie się kiermasz ciast dla chorej na nowotwór krwi 6-letniej Wiktorii. W organizację imprezy włączyli się harcerze z elbląskich drużyn młodzieżowych.

Regulamin zawodów na stronie internetowej www.ekogryf.pl/.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Elblągu i MOSiR.