Grupa ludzi gra siatkówkę w hali

W sobotę w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej zagrają cztery najlepsze zespoły Awangarda Volley Ligi, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. To będzie finał tych amatorskich rozgrywek. W tygodniu poznaliśmy także zespoły z dalszych miejsc w lidze.

Przez cały sezon 9 drużyn ambitnie walczyło o jak najlepsze miejsce w rundzie zasadniczej. Ekipy z pierwszej ósemki rozgrywek, zagrały w fazie pucharowej. Faworyci byli rozstawieni na tym etapie. Gra o finał była bardzo ciekawa, ale obyło się bez niespodziewanych rozstrzygnięć. W efekcie w sobotę, o godzinie 11:00, na głównym boisku w HSW, o trzecią lokatę i brązowe medale zagrają KM PSP Elbląg i Sport Spa Team. O złoto zmierzą się o 13:00 zespoły ZNP Elbląg i LOGBAR IKS Atak Elbląg. Wstęp wolny.

W grze o dalsze miejsca w lidze wystąpiło 5 drużyn. One zagrały ze sobą w systemie „każdy z każdym”. W tej małej tabeli najskuteczniejsi okazali się gracze MAR-El Instalacje Elektryczne, wygrywając w 3 starciach. Na kolejnych lokatach w tym zestawieniu znaleźli się Merkury Elbląg, KAM&KOLEX, Major i Przyjaciele oraz MarDar. Szczegóły rozgrywek dostępne są na stronie mosir.elblag.eu w zakładce Wydarzenia/AVL, polecamy.

Sponsorem ligi jest Studio Łazienkowe Awangarda.

Tekst i fot. MOSiR