Bawiliście się kiedyś w podchody? Już w tę sobotę będziemy mogli przypomnieć sobie czasy dzieciństwa oraz zapoznać z ideą tej zabawy swoje dzieci. W sobotę, 8 października, rozpoczyna się kolejny sezon biegów na orientację, które przypominają właśnie zabawę w podchody. Start o godz. 10 w parku Modrzewie, przy leżakach, w okolicy placu zabaw. Zapisy będę prowadzone na miejscu, a udział jest bezpłatny.

Biegi na orientację są cykliczną imprezą organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Elbląski Klub Orienteringu Gryf.

Podczas każdego spotkania organizatorzy dopasowują trasę do wieku uczestników oraz ich doświadczenia w biegach na orientację. Przez cały sezon rozegrane zostaną 4 imprezy w kolejnych porach roku. Zawodnicy będą walczyć każdorazowo o medale, które przyznawane będą w kilku kategoriach: kobiety, mężczyźni, dzieci (z podziałem na wiek) oraz rodziny.

W zabawie może wziąć udział każdy. Można biegać, można chodzić, można spacerować z kijkami, indywidualnie, z rodziną, ze znajomymi, a nawet z psem. Zasady są bardzo proste, ponieważ celem każdego uczestnika lub uczestniczki jest pokonanie trasy poprzez odnajdywanie ukrytych w parku punktów kontrolnych. Do pomocy uczestnicy mają szczegółową mapę.

Regulamin i terminy zawodów dostępne są na stronie mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR