W pierwszy weekend kwietnia odbyły się dwie imprezy terenowe, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Na początek, w sobotę, biegaliśmy i spacerowaliśmy na orientację w Parku Modrzewie, z kolei niedziela była dedykowana rowerzystom.

Gry rodzinne w parku

Biegi i spacery na orientacje to cykl czterech imprez, które odbywają się w każdej porze roku. Za nami już edycje jesienne i zimowe, a teraz ponad 80 osób wzięło udział w tej wiosennej. Trasa wiodła ścieżkami Parku Modrzewie i była przystosowana dla rodzin z dziećmi oraz dla biegaczy, którzy chcieli potrenować w przyjemnych warunkach. Zobacz zdjęcia.

Na początek każdy uczestnik pobierał w biurze zawodów chip oraz mapę, która wyznaczała szlak ukrytych punktów kontrolnych. Każdy, kto właściwie przeszedł lub przebiegł trasę, otrzymywał dyplom i mógł wziąć udział w losowaniu gadżetów, a dla najlepszych w poszczególnych kategoriach przygotowane były medale. Kolejna edycja biegów odbędzie się w czerwcu. Szczegóły wkrótce.

Biegi na Orientację organizowane są przy współpracy z Elbląskim Klubem Orienteeringu EKO GRYF.

Rowerem do Barcian

Pierwsza, kalendarzowo wiosenna Miejska Wycieczka Rowerowa prowadziła w dolinę rzeki Dzierzgoń, przez którą ponad 2000 lat temu położono specjalną drogę, nazwaną pomostami bągarckimi. Dzięki starym mapom mogliśmy zapoznać się z ich usytuowaniem. Grupa wyjechała z Elbląga przez Raczki Elbląskie i popychana bardzo sprzyjającym wiatrem z północy szybko nabijała kilometry w kierunku Świętego Gaju. Zobacz zdjęcia.

Obecny z nami przewodnik elbląskiego PTTK przedstawił historię tego miejsca. Obejrzeliśmy też w centrum wsi pomnik poświęcony miejscowym ofiarom I wojny światowej. Tutaj też był dobry moment na rozdanie słodyczy przygotowanych przez Gminę Elbląg. W końcu dotarliśmy do Karczowisk Górnych, a stąd dzieliło nas kilka kilometrów od ronda Bitwy Warszawskiej, gdzie nasza wycieczka się zakończyła. W tym miejscu każdy z uczestników posiadający książeczkę turystyki kolarskiej PTTK otrzymał okolicznościowy stempel poświadczający udział w Miejskiej Wycieczce Rowerowej.

Kolejna wycieczka odbędzie się 7 maja. Ponownie będziemy kręcić po płaskich Żuławach Wiślanych, aby znaleźć się na Lisiej Górze. Szczegóły niebawem.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Salon-Serwis Rowerowy Wadecki i Gminą Elbląg.

Więcej informacji na temat wydarzeń na stronie www.mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR