W ostatnie majowe popołudnie spotkaliśmy się przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg, by uczestniczyć w „Rowerowych spacerach z leśnikiem”. Tym razem grupa miała okazję przejechać się i przejść częścią szlaku żółtego, zajrzeć na GreenVelo, a potem zjechać w kierunku Srebrnego Potoku i wrócić szlakiem czerwonym na miejsce startu.

Zanim ruszyliśmy w las ponownie przyjrzeliśmy się imponującym drewnianym formom przestrzennym, które powstały w ramach I Biennale Form Drewnianych podczas Elbląskiego Święta Chleba. Zostały one wykonane z pni topoli i stoją obecnie przed siedzibą Nadleśnictwa Elbląg.

Wycieczka prowadzona bardzo spokojnym tempem i z licznymi postojami trwała niespełna dwie godziny, podczas których pokonaliśmy około 8 km. Naszym fachowcem na trasie był Jarosław Mytych, specjalista ds. edukacji leśnej i turystyki w Nadleśnictwie Elbląg. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o otaczających nas roślinach, była także okazja sprawdzić swoją wiedzę, bo pytania były także kierowane do nas. 

Na kolejny ,,Rowerowy spacer z leśnikiem” zapraszamy 14 czerwca o godzinie 17.00. Miejsce spotkania i szczegóły podamy niebawem. 


Tekst i fot. MOSiR

Galeria