Za nami ostatnie w sezonie 2022 zajęcia z  leśnej edukacji prowadzone w ramach  „Rowerowych spacerów z leśnikiem”. Na zakończenie mieliśmy okazję podziwiać okazały zachód słońca nad Bażantarnią, który pięknie rozświetlił nam szybko ciemniejący o tej porze roku las.

Spod siedziby Nadleśnictwa Elbląg w pałacu Augusta Abbega przy Marymonckiej 5 liczna grupa uczestniczek i uczestniczek z najmłodszą, siedzącą jeszcze w foteliku roweru swojej mamy, ruszyła szlakiem GreenVelo w kierunku ulicy Bukowej. Naszym przewodnikiem był Jarosław Mytych, st. specjalista SL ds. edukacji leśnej i turystyki.

Przed nią zjechaliśmy szlakiem zielonym do  mostka przy wiacie Parasol, skąd po krótkim postoju ruszyliśmy szlakiem czerwonym na polanę z wiatami, gdzie przy wiacie Margitka rozpaliliśmy ognisko. Wycieczka prowadzona bardzo spokojnym tempem i z licznymi postojami trwała około godziny, podczas których pokonaliśmy 6 km.

Przy ognisku wspominaliśmy tegoroczny sezon spacerów z leśnikiem, który zawierał w sobie także wakacyjne, tradycyjne spacery bez rowerów i snuliśmy plany na przyszłość. Nie zabrakło oczywiście pieczonych kiełbasek, chleba i innych specjałów, które każdy zapewnił sobie we własnym zakresie.

Dziękujemy Nadleśnictwu Elbląg, a w szczególności Jarosławowi Mytychowi i Janowi Piotrowskiemu, st. specjaliście SL ds. komunikacji i promocji – naszym tytułowym leśnikom – za wspólnie spędzony czas i przekazanie gigantycznej porcji wiedzy o lesie i pracy leśnych ludzi. Do zobaczenia w 2023 roku.

Tekst i fot. MOSiR