Po wakacyjnej odsłonie pieszych spacerów z leśnikiem z powrotem zasiedliśmy na rowerowych siodełkach, aby zagłębić się nieco bardziej w największy elbląski park.

Grupa rowerzystów w lesie

Nasza trasa prowadziła od siedziby Nadleśnictwa Elbląg przez polanę z wiatami, następnie szlakiem niebieskim dotarliśmy w pobliże ulicy Wschodniej gdzie przyjrzeliśmy się rozpoczętym pracom budowlanym na tej ulicy. Następnie – nietypowo – pojechaliśmy asfaltem w kierunku działek nad Dębicą, aby tam wrócić do lasu na szlak żółty, którym poruszaliśmy się przy cmentarzu Dębica.

W pewnym momencie skręciliśmy w kierunku dawnego mostka Elewów, gdzie Srebrny Potok pokonaliśmy po kamieniach. Tutaj czekał na nas szlak czerwony, którym dojechaliśmy w okolice wiaty Parasol aby rozpocząć wspinaczkę szlakiem zielonym w kierunku GreenVelo. Ten rowerowy szlak doprowadził nas do muszli koncertowej, gdzie po przejechaniu 12 km grupa pożegnała się i rozjechała do domów.

Naszym fachowcem na trasie był Jarosław Mytych, starszy specjalista ds. edukacji leśnej i turystyki w Nadleśnictwie Elbląg. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o otaczających nas roślinach,   a także poznaliśmy zasady inwestycji drogowych na terenach leśnych.

Na kolejny rowerowy spacer z leśnikiem zapraszamy 20 września o godzinie 17:00. Miejscem zbiórki będzie Marymoncka 5, czyli siedziba Nadleśnictwa Elbląg.

Tekst i fot. MOSiR